У США розроблений біонічний протез, здатний повернути відчуття дотику

0 коментувати
Відчуття дотику до протезу схоже з дотиком до власної руки
© DARPA

Відчуття дотику до протезу схоже з дотиком до власної руки

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів Міністерства оборони США, DARPA в рамках прес-конференції 11 вересня представило біонічний протез, здатний повернути відчуття дотику

Нова технологія є частиною програми DARPA Revolutionizing Prosthetics, спрямованої на розробку сучасних протезів, якими можна керувати силою думки, а також здатних повернути відчуття дотику, пише Huffington Post.

Біонічний протез був розроблений лабораторією прикладної фізики Університету Джонса Хопкінса. Першим пацієнтом, який став володарем інноваційної біонічної руки, став 28-річний американець, паралізований вже більш десяти років. Після імплантації електродів, які передають електричний сигнал в чутливу зону кори головного мозку, що відповідає за дотик, доброволець став відчувати дотики до протеза.

Тести з закритими очима у пацієнта, в ході яких фахівці тиснули на різні пальці протеза, показали 100-відсоткову точність. Зокрема, доброволець з точністю міг сказати, до якого пальця протеза доторкнувся вчений. За його визнанням, відчуття дотику до протезу схоже з дотиком до власної руки.

«В один з етапів тестів команда вчених натиснула не на один, а відразу на два пальця пацієнта, не повідомивши йому про це. Він запитав, навіщо з ним так жартують. Таким чином, ми знаємо, що почуття дотику до штучної кінцівки аналогічно природним відчуттям під час дотику до власної руки», - каже представник DARPA Джастін Санчез.

Розробники також повідомили, що сподіваються незабаром зробити нові протези доступними для солдатів армії США, які перенесли ампутацію кінцівок.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів