Опубліковано рейтинг найбільш питущих країн світу

6 коментувати
Зафіксовано, в яких країнах пьють більше алкоголю, а в яких - менше
© Unsplash/Pixabay

Зафіксовано, в яких країнах пьють більше алкоголю, а в яких - менше

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) проаналізувала світове споживання алкоголю і опублікувала рейтинг країн, де п'ють найбільше

У своїй останній доповіді ОЕСР порівняла споживання алкоголю у 2013 році з його споживанням у 2000 році, повідомляє The Independent.

Згідно з даними організації, найбільш питущою країною є Литва. Тут випивають 14 літрів алкоголю на душу населення за рік. Слідом ідуть Австрія, Естонія, Чехія та Росія, які споживають по 11-12 літрів.

Другу п'ятірку очолює Угорщина, яку наздоганяють Франція, Люксембург, Німеччина та Польща.

Найнижчі витрати спиртного помічено в Індонезії, тут вони практично дорівнюють нулю. Також мало п'ють жителі Туреччини, Індії, Ізраїлю. Тут річне споживання алкоголю на душу населення становить 1-3 літра. Нерідко обмежене споживання спиртних напоїв пов'язане з релігійними та культурними причинами.

Також у доповіді ОЕСР йдеться про те, що в більшості країн зараз люди п'ють менше алкоголю, ніж у 2000 році. Проте, споживання спиртного в таких країнах, як Литва, Польща і Росія, зросло.

Аналіз ОЕСР показав, що найчастіше зловживають алкоголем молодь і жінки. Чоловіки з низьким соціально-економічним статусом п'ють більше, ніж чоловіки з високим статусом. Для жінок ця закономірність цілком протилежна.

Повну картину світового споживання спиртного можна побачити на діаграмі нижче. Фіолетовим кольором позначено випитий алкоголь у літрах на душу населення в 2013 році, а білим ромбиком - ситуація у 2000 році.


© OECD

© OECD


Варто відзначити, що "споживання алкоголю" ОЕСР визначає, виходячи з річних обсягів продажу спиртного. Це означає, що дані організації виключають такий вид алкоголю, як самогон. У деяких регіонах саме алкоголь власного приготування становить значний відсоток усього випитого.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів