Знакові книжкові новинки грудня: проблеми світової політики та фентезі

0 коментувати
Знакові книжкові новинки грудня: проблеми світової політики та фентезі
© Pixabay

У російському перекладі вийшли знакові романи світового книжкового ринку, які стали подією у себе на батьківщині і зайняли місця в рейтингах найвпливовіших видань

Чотири добре відомі імені і один автор-дебютант, традиційний виклад і графічний роман, проблеми світової політики і фентезі. Яскраві та цікаві книги сьогоднішнього дня – в добірці НВ та інтернет-магазину Yakaboo.ua у рамках спецпроекту Книги.

Покірність, Мішель Уельбек

Гучний роман одного з найзнаменитіших письменників планети, автора світових бестселерів, переможця Гонкурівської премії француза Мішеля Уельбека.

В день виходу книги у Парижі сталися криваві теракти, епіцентром яких стала редакція сатиричного журналу Charlie Hebdo, що раніше присвятила одну з обкладинок книзі.

2022 рік. До влади у Франції приходить "Мусульманське братство". Європейці відмовляються від звичного життя на користь спокою на вулицях, високої зарплати і переваг полігамії. Самотній інтелектуал, 44-річний викладач Сорбонни Франсуа, поглинений наукою, університетськими інтригами і пошуком тимчасових подруг, несподівано усвідомлює, що його світ валиться, як картковий будиночок.

Піди постав сторожа, Харпер Лі

Продовження культового роману "Вбити пересмішника". Вихід книги у всьому світі став справжньою сенсацією, залишивши, втім, неоднозначні відгуки, і зайняв першу сходинку рейтингу найкращих романів 2015 року від Amazon.

"Піди постав сторожа" - перша книга Харпер Лі, дія якої розгортається через 20 років після подій, описаних в "Убити пересмішника". Редактор видавництва, до якого звернулася письменниця, запропонувала їй описати події роману з точки зору дитини - так з'явився "Пересмішник".

Книга, яка вийшла в 1960 році, миттєво стала сенсацією. Вже через рік Харпер Лі, 35-річна дебютантка, отримала Пулітцерівську премію за роман. А рукопис "Піди постав сторожа", здавалося, був втрачений назавжди.

Жаринки в попелі, Саба Тахір

Дебютний твір Саби Тахір, яка до 17 років жила в пустелі Мохаве, а нині в США, називають сумішшю «Голодних ігор» та «Ігри престолів» з домішкою романтики в дусі Ромео і Джульєтти і пророкують славу Джоан Роулінг.

Права на переклад книги продані в 30 країн, а компанія Paramount Pictures вже викупила права на екранізацію з оскароносним продюсером Марком Джонсоном («Людина дощу», «Хроніки Нарнії»).

В Імперії опір карається смертю. Якщо ви не вірні Імператору і тілом, і душею, вашу сім'ю можуть стратити. У такому нещадному світі живе Лайя. Коли її старшого брата заарештовують за державну зраду, дівчина наважується прикинутися рабинею, для того щоб шпигувати у Військовій академії Імперії. У такому нещадному світі живе Еліас. Він — один з найкращих солдатів академії, але більше так жити не хоче. Ледве йому приходить думка про дезертирство, його відправляють на битву.

Бійцівський клуб 2. Книга 1, Чак Паланік

Продовження запаморочливого роману Чака Паланіка «Бійцівський клуб». На цей раз - у графічному викладі.

Після «Проекту Розгром» проходить десять років. Оповідач, який виявився Себастьяном, живе звичайним життям: він одружений на Марлі Зінгер і виховує з нею сина. Марла продовжує ходити в групи підтримки.

Вона відчуває, що їх шлюб розвалюється, і вирішує випустити на волю Тайлера. Для цього Марла скорочує дозу ліків, які допомагають Себастьяну придушити ЙОГО...

 

Прості смертні, Девід Мітчелл


Довгоочікуваний роман від Девіда Мітчелла, кожна книга якого стає подією у світовій літературі.

На сторінках цього твору Мітчелл створив цілий світ, занурившись в який читач, довірившись фантазії і волі автора, немов пройде по лабіринту, де його чекають несподівані відкриття, непередбачувані сюжетні повороти, знайомство з найколоритнішими героями, багатьох з яких шанувальники Мітчелла знають за попередніми романами.

Перший же роман Девіда Мітчелла - "Літературний привид" - отримав премію Джона Луелліна-Ріса. "Сон №9" та "Хмарний атлас", відомий також за яскравою екранізацією Тома Тиквера і Лани та Енді Вачовські, увійшли в шорт-лист Букерівської премії. У 2007 році журнал Time помістив ім'я Девіда Мітчелла в список найвпливовіших людей літературного світу, а The New York Times Review назвав його генієм.


Читайте про кращі книжкові новинки, найбільш цікаві, популярні, продавані та обговорювані твори, а також про кращих авторів у спецпроекті Книги НВ та інтернет-магазину Yakaboo.ua.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів