Сам собі психолог. Як зрозуміти себе і оточуючих за допомогою книг

0 коментувати
Сам собі психолог. Як зрозуміти себе і оточуючих за допомогою книг
© BibBornem/Pixabay

Щодня в міжособистісному спілкуванні людина стикається з масою суперечливих почуттів і думок. Накопичуючись, вони вимагають виходу, що часто не кращим чином позначається на нас самих та оточуючих

Буває, раптово приходить усвідомлення, що необхідно змінити своє життя, переглянути підходи до виховання дітей або ставлення до себе самого. "Правильна" книга, що вчасно потрапила під руку - допоможе самостійно розібратися з тією чи іншою ситуацією.

Спрямовуюча сила розуму, Володимир Леві

Одна з багатьох книг лікаря-психотерапевта, психолога Володимира Леві, який вміє писати про складне просто, супроводжуючи теорію яскравими життєвими прикладами. "Спрямовуюча сила розуму" написана в жанрі популярної психології і є особливо концентрованою та універсальною.

У ній міститься більше ста нарисів та експрес-консультацій, розглядаються ситуації з реального життя і не просто даються поради, а кроки, які стимулюють читача замислитися і змінити свої погляди в цілому. Стиль викладу в книзі схожий на живе спілкування, автор ніби веде діалог зі своїм читачем, задає питання, згадує своє життя і розбавляє накопичений часом смуток гумором, афоризмами і віршами власного виробництва.

Бар'єри, Джон Таунсенд, Генрі Клауд

Втомилися від життя? Переслідує відчуття, що вас використовують? Ви не вмієте говорити "ні"? Ця книга допоможе вам вибудувати нові відносини з родичами, друзями і співробітниками, в яких комфортно буде перш за все вам. Щоб відчувати себе вільним і усвідомленим, потрібно ставити бар'єри - межі вашої особистої недоторканності.

Як це зробити і почати відповідати тільки за те, що знаходиться всередині ваших кордонів, а за все інше перекласти відповідальність на інших, розповідають лікарі Джон Таунсенд і Генрі Клауд. Вони доведуть, що не потрібно бути для всіх хорошим і боятися здаватися егоїстом. Ви залишитесь все тією ж доброю і люблячою людиною, але станете щасливішими.

Ігри, в які грають люди. Люди, які грають в ігри, Ерік Берн

Бестселер, що надихнув мільйони людей на зміни в житті. Культова книга з психології людських взаємин від творця трансакційного аналізу психотерапевта Еріка Берна.

Розроблена ним система покликана звільнити людину від впливу життєвих сценаріїв, програмуючих його поведінку, навчити менше грати у відносинах з собою та іншими, знайти справжню свободу і спонукати до особистісного зростання. У книзі описані ролі, які кожен з нас грає в повсякденному житті, а також ігри, в яких ми, часто не здогадуючись, приймаємо участь. З її допомогою ви почнете розбиратися в мотивах власних і чужих вчинків, навчитеся уникати конфліктів, зможете вибудувати здорові відносини і систему виховання дітей.

Найбільш поширені помилки і божевілля натовпу, Чарльз Маккей

Цікава книга про те, як крізь століття, десятиліття й роки люди не втратили і ніколи не втратять пристрасті до мракобісся. А як інакше назвати середньовічні тортури, давньогрецькі передбачення і навіть сучасні ворожіння по Місяцю і кавовій гущі?

Автор навіть не намагається відповісти на питання, чому люди це роблять. Він просто барвисто змальовує статистику безумств, через яку пройшло людство. Книга Чарльза Маккея є підбіркою найвизначніших помилок і безумств людства: від фінансових пірамід до релігійних психозів. Вона стала класичною працею про масові манії, поведінку натовпу та людську дурість.

Та, що біжить з вовками. Жіночий архетип у міфах і переказах, Кларисса Пінкола Естес

Настільна книга кожної жінки, яка ось уже кілька років очолює світові книжкові рейтинги. Ця книга універсальна і її необов'язково читати всю відразу, краще по главі за раз, залишаючи час для усвідомлення. Наступного разу вона сама попадеться вам під руку в потрібний момент. Книга про життєві ситуації, в яких опиняється кожен з нас.

За допомогою детального розбору знайомих з дитинства казок і дивовижних оповідей автор - яка більше двадцяти років практикує і викладає психоаналіз Юнга та досліджує міфи різних культур - пояснює, чому з нами відбувається те, що відбувається. Всередині кожної жінки живе первозданна, природна істота, повна добрих інстинктів, співчутливої творення та одвічної мудрості. Але ця істота, Дика Жінка - знаходиться на межі вимирання.

Естес показує, як можна відродити споконвічний Дух жінки в сучасному світі за допомогою "психоархеологічних розкопок" в області жіночого несвідомого.

Читайте про кращі книжкові новинки, найбільш цікаві, популярні, продавані і обговорювані твори, а також про кращих авторів у спецпроекті Книги НВ і інтернет-магазину Yakaboo.ua.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів