Про науку, музику та спокуси. Грудневі книжкові новинки

0 коментувати
Про науку, музику та спокуси. Грудневі книжкові новинки

В рамках спецпроекту Книги спільно з інтернет-магазином Yakaboo.ua НВ представляє до уваги читачів найцікавіші книжкові новинки грудня

Серед грудневих новинок книжкового ринку - цікава наука, таємний вплив музики на наш мозок, великі секрети маленьких винаходів, спокуси нацизму і пригоди 25-річного німця, який вирішив кардинально змінити своє життя.

Хлопчик на вершині гори, Джон Бойн

Новий світовий бестселер, пронизливий, тривожний і неймовірно співзвучний із нашим часу роман. Світова історія, розказана на прикладі одного життя. Книга про принади нацизму, застережна і переконлива.

У Парижі живе звичайний хлопчик П'єро. Мама у нього француженка, а тато — німець. Тато пройшов через Першу Світову, де був назавжди травмований душевно. І хоча вдома у П'єро не все гаразд, він щасливий. Батьки його обожнюють, у нього є кращий друг Аншель, з яким він спілкується мовою жестів, а ще є улюблений песик д'артаньян. Але цьому затишного світові залишилося жити зовсім недовго. На дворі друга половина 1930-х.

І незабаром П'єро осиротіє, його відправлять до притулку, а звідти хлопчика забере його тітка, сестра батька, що служить економкою в одному багатому домі. І він поїде в Австрію, прекрасні Альпи, в чудовий будинок на вершині гори, звідки відкривається божевільний вигляд. П'єро тепер буде зватися Петер, і у нього з'явиться новий дорослий друг. У нового друга чорні вуса щіточкою, прекрасна дама на ім'я Єва і дуже мудра німецька вівчарка на прізвисько Блонді. І звуть його Фюрер. Він добрий, розумний і дуже енергійний. Тільки чомусь прислуга до смерті боїться Фюрера, а гості, які бувають у домі на горі, ведуть розмови про велич Німеччини і те, що всій Європі настав час дізнатися про це. Так починається трансформація П'єро у Петера.

Найбільший дурень під сонцем. 4646 кілометрів пішки додому, Крістоф Рехаге

Одного разу він розуміє: його основне заняття не приносить того задоволення, на яке він сподівався, життя перестал бути пригодою і перетворилася на рутину. 25-річний німець Крістоф Рехаге навчався в Пекіні і мріяв про пригоди. В той день, коли він усвідомив, що життя йде не так, як йому хотілося б, він відправився в шлях. Його метою було дійти з Пекіна в рідне місто в Німеччині – за два роки, пішки. Що приготувала йому дорога? Які зустрічі вона обіцяє? Скільки пар взуття доведеться змінити?

Ця історія — можливість по-новому поглянути на себе і світ навколо, історія, написана людиною, яка не побоялася ризикнути і поставив на кін усе. Всидіти на місці, читаючи про пригоди Крістофа, практично неможливо. А зісканувавши QR-код на обкладинці книги, можна подивитися відео його подорожі, яке він сам і зняв.

Наукові забави

Книга, що витримала перевірку часом з чудовими гравюрами Луїса Пойє. З її допомогою, граючи, не тільки діти, але і дорослі пізнають закони фізики, хімії і геометрії.

Досліди з рідинами і газами, обмани зору, ігри зі світлом і електрикою, цікаві випадки рівноваги, незвичайні музичні інструменти, веселі фокуси і вражаючі саморобки — стільки чудових знань і занять в одній книзі.

Ми — це музика. Як музика впливає на наш мозок, здоров'я і життя в цілому

Чи замислювалися ви над тим, чому музика чарівним чином впливає на наш настрій і самопочуття? І чим пояснюються рекомендації слухати класику вагітним жінкам? Виявляється, музика має набагато більший вплив на наше життя — від утроби матері до старості, — ніж можна уявити.

Ця книга — результат досліджень фахівця з психології музики Вікторії Вільямсон. Виявляється, універсальний мову музики живе всередині кожного з нас. Прочитавши її, ви дізнаєтеся, що класична музика може підвищити коефіцієнт інтелекту дитини і продуктивність, допомогти відновитися після травм і хвороб, підвищити ефективність спортивних тренувань, і які зміни відбуваються з мозком, коли людина слухає музику.

Придумано дівчатками. Історії про видатних винахідниць

Вважають, що винаходи — це нібито заняття для хлопчиків. Але героїні нашої книги доводять зворотне. Нова ідея може прийти в голову людині, і потрібно тільки зуміти її втілити в життя. Жінки винаходять і у вітальні, і в лабораторії. Цікавість і творче мислення поєднуються в них з завзятістю та оптимізмом. А багато винаходів з'являються внаслідок винахідливості і величезного бажання полегшити життя собі та інших.

Як ви думаєте, хто створив морозиво у вафельному ріжку, рюкзак-кенгуру, двірники для вітрового скла, рідкий коректор, космічний бампер, компілятор для комп'ютера і папір, який світиться?

Читайте про найкращі книжкові новинки, найбільш цікаві, популярні та обговорювані твори, а також про найкращих авторів у спецпроекті Книги НВ і інтернет-магазину Yakaboo.ua.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів