Новинки та бестселери про місце людини в системі: шведський нуар і підліткова антиутопія

0 коментувати
Новинки та бестселери про місце людини в системі: шведський нуар і підліткова антиутопія
© Pixabay/condesign

Такий непередбачуваний і загадковий світ. Ідеальне суспільство та мінливі "інші", красиві лощені фасади, за якими процвітають звичайні людські вади, таємниці Швеції та історія французького суспільства, філософія і художній вимисел сплелися воєдино - спробуй вгадай, що є правдою.

В рамках спецпроекту Книги НВ спільно з інтернет-магазином Yakaboo.ua представляє увазі читачів 5 книжкових новинок грудня.

Арістономія

Борис Акунін після сорока пригодницьких творів написав, нарешті, перший серйозний роман, якого давно чекали читачі і критики. Це "роман ідей", що відкриває серію "Сімейний альбом". Це роздуми автора, які він записував протягом довгих років для себе самого і не сподівався, що коли-небудь вони будуть опубліковані.

Події в романі розгортаються в період революції 1917 року. Глибокі філософські думки переплітаються з художньою вигадкою, тому книга підписана подвійним прізвищем Акунін - Чхартішвілі (псевдонімом і справжнім ім'ям). «Людину можна назвати аристономом, якщо він прагне до саморозвитку, володіє самоповагою, відповідальністю, витримкою і мужністю, при цьому ставиться до інших людей з повагою та емпатією».

Той, що дає

Написаний в рідкісному для дитячої літератури жанрі антиутопії роман є володарем найвищої нагороди в дитліті - медаль Ньюбері. Перша книга тетралогії розповідає про світ після глобальної катастрофи, відповідаючи на багато підліткових запитань, нехай і невисловлених.

Джонас живе у світі, який можна назвати ідеальним. У ньому немає хвороб, війн, та й взагалі конфліктів між людьми. Кожен працює там, де він може реалізувати свої таланти, сім'ю підбирають у відповідності з певним набором характеристик, рішень приймати не потрібно. І тільки дві людини розуміють, яку ціну доводиться платити за цю гармонію: старий чоловік і хлопчик-підліток, якому він передає свої знання.

Темна сторона Швеції

Збірник темних оповідань знаменитих шведських майстрів детективу: Стіга Ларссона, Оса Ларссона, Інгера Фріманссона, Вальо і Шеваля, Манкеля і Нессера. Вони розвінчують уявлення про незалежну і демократичну, багату та процвітаючу, спокійну і ситу Швецію, оповідаючи про наслідки гніву, жорстокості, жадібності, заздрості, темної пристрасті, ксенофобії та інших «квітів зла».

Довершена картина, домінуюча в уявленні іноземців – лише фасад, блиск на якому ретельно наводили в країні протягом багатьох років. Як і скрізь у світі, тут широко поширені і процвітають багато людських пороків. Чудова колекція скандинавського нуара, в якій присутні традиційний детектив, поліцейська історія, легенда і казка, соціальна та політична розповідь і розважальний текст. Як сюрприз для читачів - вперше опублікована розповідь подруги життя Стіга Ларссона, архітектора і автора науково-популярної літератури Еви Габріельссон.

Я маю право бути дитиною

Просто, чітко і яскраво, як ілюстрації до цієї книги, про права дитини розповів французький педагог, письменник і видавець Алан Серр. Це не просто слова на папері, ця книга про те, що права дитини важливі скрізь: вдома, у школі, на вулиці, в лікарні, на екрані телевізора, комп'ютера і телефону, в книзі та в грі.

Вони повинні дотримуватися усіма - адже діти не можуть самі себе захистити і часто за них все вирішують дорослі, - щоб із щасливих і захищених дітей виросли розумні, добрі й сильні люди. Недарма ж існує Конвенція про права дитини. Цей документ життєво необхідно правильно зрозуміти і гарненько запам'ятати усім від малого до великого. "Я дитина: ось мої руки, очі, голова, у мене є голос і серце - і є права".

Франція для французів

Перший переклад на українську мову відомого французького політолога-елітиста П'єра Бірнбаума.

У своїй книзі автор досліджує історію протистояння двох уявних груп французького суспільства - світської національної, сформованої після Великої французької революції, яка залишалася порівняно постійною, і своєрідною "іншої", яка змінювала своє релігійне та соціальне обличчя. Цю другу групу спочатку представляли клерикали, потім - протестанти, євреї чи масони, тепер - мігранти-мусульмани. Образ "іншої" завжди використовувався для мобілізації першої.

Читайте про кращі книжкові новинки, найбільш цікаві, популярні, продавані та обговорювані твори, а також про кращих авторів у спецпроекті Книги НВ та інтернет-магазину Yakaboo.ua.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів