Добірка книг під ялинку. Різдвяні історії для дітей та дорослих

0 коментувати
Добірка книг під ялинку. Різдвяні історії для дітей та дорослих
© Kevin Dooley/Flickr

Світ огорнув святковий дух чарівництва, подарунків і чудесних історій

У деяких країнах вже канікули, дорослі та діти встигли розірвати подарунковий папір і знайти бажані презенти. Ми ж іще готуємося, робимо останні покупки та всі чекаємо на сніг, так і не звикнувши до примх погоди.

Але головне ж не атрибути, а настрій, який кожен може створити сам і розділити з близькими. Ось кілька книг, які допоможуть зробити це – і дорослим, і дітям.

Для дітей

Баранчик Рассел і Різдвяне Диво

Коли Санта через зламані сани опинився у Світлячковому лісі, він був переконаний, що Різдва не буде. Так і сталося б, якби не баранчик Рассел. Адже Рассел поспішає на допомогу!

Взявши молоток і пилу, він доводить, що кмітливість і старанна праця цілком замінюють чари. Познайомившись із Расселом, ви вже ніколи його не забудете: цей кучерявий баранчик не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих, адже він часто все робить не так, як інші вівці в його стаді.

Різдво для Сплета

Настала ніч перед Різдвом. Кіт Сплет не може звести очей: а раптом він був не дуже хорошим і не заслужив найбільший у світі подарунок?

Потрібно дочекатися Санту та самому розповісти про всі свої подвиги... Але Санта не приходить. Невже Сплет і правда був недостатньо слухняним? Невже дарма допомагав матусі у господарстві? Вірний Сеймур і молодша сестричка ведуть Сплета до вітальні, а там... Чорний пухнастик просто не міг залишитися без свята.

13 Різдвяних історій

Ці 13 різдвяних історій від сучасних українських письменників насправді дуже різні, але водночас взаємно доповнюють одна одну, як пазли великої картини. Як саме життя.

Як, зокрема, і Різдво для кожного з нас, у якому значно більше смислів, ніж традиційна картинка сімейної ідилії – за столом із 12 стравами.

Тут реальність і містика, гумор й іронія, філософське осмислення буття та трепетне світло любові, яка є справжнім провідником, як Віфлеємська зірка – крізь темряву різдвяної ночі.

Найкраща (найгірша) у світі Різдвяна вистава

Звичайне і традиційне різдвяне дійство в маленькому американському містечку раптово, завдяки втручанню купці шибайголів Гердманів, стає не таким звичайним і вже зовсім не традиційним.

Що ж вигадають діти, які не знають історії Різдва, і до чого це призведе мешканців містечка – читайте у дотепній, смішній і дуже різдвяній історії.

Життя та пригоди Санта-Клауса

Ця дивовижна книжка вперше була надрукована 1902 році. Її читали ровесники наших прабабусь, коли були дітьми.

І ось за 100 із хвостиком років потому вона прийшла до української малечі. Про що в ній розповідається? Звісно, про Санта-Клауса і його подарунки, про різдвяні дива та ще про багато цікавих речей.

Для дорослих

Вечори на хуторі біля Диканьки

У цьому виданні знаменитих повістей Миколи Гоголя текстам повернули канонічний вигляд, додавши до них унікальні ілюстрації, що розкривають секрети Наддніпрянської України кінця ХVІІІ століття, несподівану "карту подорожей" головних героїв книги, оригінальні вставки із фрагментами маловідомих і класичних перекладів українською, що є своєрідними коментарями до ілюстрацій.

.

.

.

Санта дійсно існує? Філософське розслідування

Гумористичне філософське розслідування на тему існування Санта-Клауса, здійснене продюсером "Теорії Великого вибуху". Питання існування Санта-Клауса або Діда Мороза може здатися несерйозним – адже ви вже виросли. Але за цим питанням ховається важливий парадокс: існують речі, які не вважаються реальними, але в які ми вперто віримо.

У цій книзі Ерік Каплан – сценарист популярного серіалу "Теорія великого вибуху" – показує, як великі філософи Бертран Рассел і Людвіг Вітгенштейн намагалися розв’язати конфлікт між реальним і нереальним, але не змогли; як цей та інші парадокси розв’язували в буддизмі, даосизмі, теософії, сучасній філософії; і, нарешті, розповідає, як фундаментальні філософські парадокси розв’язують у комедіях, ілюструючи розповідь прикладами з "Теорії Великого вибуху" й інших творів поп-культури.

Казка на Різдво

Різдво в Італії – головне і найбільш радісне домашнє свято. Але дуже важко радіти, якщо не всіх вдається зібрати за столом, а таких сімей було досить багато під час Другої світової війни. Ось і маленький Альбертіно читає вірші порожньому стільці, на якому мав би сидіти його татусь. Як же зробити, щоб тато, ув'язнений у німецькому концтаборі для військовополонених, почув привітання? А татові як передати своїм домашнім, що він їх пам'ятає і любить? Чи зустрінуться вони колись іще?

Цю казку написав у грудні 1944 року в німецькому концтаборі італійський журналіст і письменник Джованніні Гуарескі. Написав він її, з одного боку, бо дуже сумував за своєю сім'єю, а з іншого – бо хотів підтримати своїх товаришів-в'язнів, нагадати їм, що, як би не було важко, вдома на них чекають. Адже надія здатна на дива.

– Я доставлю вас у табір, – сказав один із янголів, які розвозили сни. – Сідайте.

Це був великий прекрасний тримоторний Янгол із трьома парами крил, тож незабаром Альбертіно, бабуся та Флік і Світлячок летіли високо над землею.

Різдвяна пісня

Світова класика з унікальними ілюстраціями Лібіко Марайї – художника, чиї малюнки не забуваються ніколи. Знаменита повість Чарльза Діккенса. Чарівна історія прозріння скнари та відлюдника Скруджа, який зустрічається зі своїм минулим і майбутнім напередодні свята Різдва.

Після першої публікації цей твір став сенсацією, справивши вплив на наші різдвяні традиції. Це історія-притча про переродження скнари та мізантропа, в якій письменник за допомогою фантастичних образів різдвяних Духів показує своєму героєві єдиний шлях до порятунку – робити добро людям. Ім'я Скруджа вже давно стало прозивним, позначаючи людину дуже скупу та жорстоку.

Подарунок від кота Боба

До зустрічі з Бобом бездомний вуличний музикант Джеймс не любив Різдво, але рудий кіт усе змінив. Він у буквальному сенсі подарував своєму господареві нове життя, створивши справжнє різдвяне диво.

Попри те, що електрику можуть відключити й у Лондоні, а кишені можуть виявитися порожніми, вірні друзі Джеймс і кіт Боб разом зустрінуть Різдво!

Це видання – продовження історії Джеймса та його рудого друга, описаної в першій книзі "Вуличний кіт на ім’я Боб", яка стала світовим бестселллером.

.

Читайте про кращі книжкові новинки, найбільш цікаві, популярні, продавані й обговорювані твори, а також про кращих авторів у спецпроекті Книги НВ й інтернет-магазину Yakaboo.ua.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів