7 ознак того, що книгу варто покинути, не дочитавши

0 коментувати
7 ознак того, що книгу варто покинути, не дочитавши
© Pixabay

Часто ми вважаємо майже злочином або ознакою власної неспроможності, коли доводиться відкладати книгу вбік, не дочитавши

Втім, про причини, чому так відбувається, ми замислюємося вкрай рідко. Можливо, тому, що апріорі вважаємо: книга не може бути нецікавою (йдеться про людей, які читають). Проте, якщо гарненько подумати, конкретне видання може бути просто не для вас. Або його псує огидний переклад, неякісний папір, занадто дрібний шрифт, або давить на больові точки тема.

Не усвідомлюючи цього, ми ризикуємо надовго застрягти з невідповідною книгою, силою змушуючи себе дочитати і втрачаючи дорогоцінний час, який встигли б витратити на кілька по-справжньому цінних творів. Давайте розберемося, коли ж варто відкласти книгу, не відчуваючи докорів сумління.

1. Вас хилить у сон, щойно ви берете в руки книгу.

Якщо ви починаєте позіхати і протягом перших 100 сторінок так і не зрозумівши, що відбувається, і не відчуваєте будь-яких почуттів до головного героя, залиште ці спроби.

2. Читання починає скидатися на виконання обов'язку.

Є якась книга must read, ви починаєте її читати, а вона не йде. Просто прийміть той факт, що різноманітні списки «мастрідів» складають теж люди, чиї смаки можуть відрізнятися від ваших.

3. Сюжет та імена персонажів забуваються, як тільки ви закриваєте книгу.

У такому разі яка буде користь від її прочитання?

4. Книга не містить нічого нового для вас.

Це може бути або занадто заїжджений сюжет, або добре відома інформація. В результаті читання перетворюється на суто механічний процес, про отримання нових знань або досвіду не йдеться.

5. Процес читання надто затягнувся.

Тут, звичайно, треба розрізняти, чи дійсно у вас замало часу на читання через зайнятість, або ви занадто повільно читаєте одну книгу. Тобто, якщо в середньому ви прочитуєте одну книгу на тиждень, а цю конкретну читаєте вже місяць, то краще залиште.

6. Зміст книги суперечить вашим переконанням.

Одна справа, якщо книга містить певний виклик, інша — коли вона викликає обурення та негатив. Звертання до почуттів — це добре, але якщо вони надто болючі або неприйнятні, у результаті у вас залишиться лише розчарування.

7. Сам процес читання супроводжується негативними емоціями.

Якщо конкретна книга відбиває охоту взагалі читати що-небудь, викидайте її негайно. Таке трапляється вкрай рідко, але трапляється.

І пам'ятайте головне: до будь книги ви завжди зможете повернутися і почати спочатку в інший час.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів