Тиша, темрява, холод та інші способи зробити вино по-справжньому смачним

0 коментувати
Тиша, темрява, холод та інші способи зробити вино по-справжньому смачним

Як правильно зберігати вино і скласти домашню винну карту на всі випадки життя

Навіть десять хороших пляшок в домашній колекції можуть наштовхнути на думку про створення свого винного льоху. Або про купівлю винної шафи, яка допоможе зберегти вино в правильних умовах і дозволить йому відлежатися для розкриття своїх найкращих якостей.

 

5 ПРИЧИН «ЗА»

На відміну від побутового холодильника, хороша винна шафа не дозволяє температурі зберігання відхилятися навіть у межах одного градуса. Оптимальний діапазон – 12-14 градусів.

Вологість також не повинна виходити за допустимі межі. Якщо вона буде нижче 60%, пробка може розсохнутися і почати пропускати всередину пляшки дуже багато кисню. Якщо більше 80% - зіпсується етикетка.

Вкрай небажані вібрації. У винній шафі компресор відділений від корпусу, а рівень шумів і робочих коливань максимально знижений.

Ультрафіолетові випромінювання. Навіть якщо дверцята винної шафи прозорі, вона повинна затримувати більше 70% шкідливого випромінювання.

І, зрозуміло, сторонні запахи. В хорошій винній шафі існує спеціальний вугільний фільтр, який не дозволяє небажаним ароматам проникати всередину простору, де зберігаються вина.

Якщо ви переконалися в тому, що винна шафа вам буде дуже до речі, радимо звернути увагу на французький бренд EuroCave. І до речі, магазин Good Wine пропонує безкоштовно заповнити шафу винами на 7% від її вартості при покупці будь-якої моделі.

Враховуючи цю обставину, ми попросили сомельє магазину Антона Куца дати коментар, яким чином розпланувати простір трьох моделей EuroCave, щоб бути готовим до несподіваних візитів гостей, забезпечити себе винами для повсякденного споживання і зробити запас колекційних напоїв, які можна відкрити через кілька років.

 

Для швидкого обігу

  


tete-a-tete-2Tete a Tete (12 пляшок)

«Дана шафа, звичайно, не підходить для зберігання великої кількості вина. В першу чергу, вона призначена для швидкого обігу, - говорить Антон Куц. – Тим не менш, вона дозволить зробити запас з пари пляшок ігристого вина типу просекко і двох пляшок хорошого шампанського, що дозволить бути готовим до будь-яких свят. Простір, що залишився, можна розділити між білими і червоними винами, які передбачається випити відносно швидко».

Що ще потрібно додати? Дві пляшки з дюжини, які вміщує Tete a Tete можна зберігати у відкритому стані завдяки системі Vine art, яка уповільнює окислення напою. Втім, не перестарайтеся. Пробку вона все одно не замінить.

 

Для поглибленого гурмана

 

E-Pure-М (74 пляшки)

Зручність даної шафи полягає в наявності трьох температурних зон. Верхню (16-18 гр. С) можна використовувати для зберігання червоних вин перед подаванням до столу. Нижню (6-8 гр. С) – для підготовки до споживання білих вин, що вимагають значно більш низьких температур.

«Обсяг цієї моделі значно перевершує Tete a Tete, - зазначає Антон Куц. - Логічно її третину заповнити винами, які можна потримати. Це можуть бути якісь улюблені пляшки, придбані в закордонних подорожах або в хорошому винному магазині: рідкісні Бароло, Брунелло або Бургундія... Решту 2/3 порівну розділити між білими і червоними для повсякденного пиття».

 

За п'ять хвилин льох

  


s-pure-l-vn-o-in_situE-Pure-L (182 пляшки)

Ця шафа також має три температурні зони, які створюють додаткову зручність при подачі вин до столу. І дуже значний об'єм.

«Тут і правда є, де розгулятися, - посміхається Антон Куц. – З такою місткістю можна скласти чудову колекцію. Близько 100 пляшок можна покласти на тривалу закладку. Інше місце виділити для вина, яке може бути випите відносно швидко. Географія регіонів і сортів може бути найширшою: Шампань, Бордо, Бургундія, Брунелло, Бароло.... Але головне – не купуйте на закладку недорогі пляшки (до 300 грн.). Вина з цієї цінової категорії практично не розвиваються з віком. Тільки займете дорогоцінне місце, яке можна назвати дорогоцінним».

 

Будь-яку винну шафу, з описаних вище, а також інших моделей (у EuroCave їх безліч), купити в Києві можна в магазинах Good Wine. Для замовлення онлайн, користуйтеся послугою ОСОБИСТИЙ ПОМІЧНИК.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів