Велика декретна подорож. Як це народжувати дитину за кордоном, – точка зору

8 коментувати
Велика декретна подорож. Як це народжувати дитину за кордоном, – точка зору
Фото: Наталія Ємченко

Це приголомшливий формат для перезавантаження, перезапуску себе, відносин зі своїм тілом і своїми мріями, а також можливість спробувати те, на що в звичайному житті не вистачає часу

«Життя під час подорожі – це чистісінька мрія» (Агата Крісті). Саме така думка драйвила мене, коли я дізналася, що влітку 2016-го вчетверте і вперше після 40 років стану мамою. Я подумала про те, що провести декрет (вирішивши, що у мене на це буде три місяці) у форматі подорожі десь дуже далеко від дому – чистісінька мрія.

Чому мрія? Про що мрія? Що в череві цієї мрії, яка краще за будь-який транспорт несе, підштовхує, виштовхує вперед?

Я давно мріяла знайти такий формат, щоб довго-довго (в сенсі – кілька тижнів, а краще – місяців) провести з сім'єю в новому, дуже особистому режимі. Я мріяла зробити генеральне прибирання у віртуальному рюкзаку, який у мене за плечима. Вивантажити з нього все, що вже не працює, і завантажити паливо для руху вперед. Я мріяла почати оформляти у зв'язні тексти думки, ідеї, нотатки, помітки.

Мріяла подивитися трохи далі, ніж зазвичай виходить.

Ні, не за горизонт, цього зовсім не потрібно. Але далі, ніж зазвичай. Скласти план не на рік, а на 5 років вперед. А потім – на 10. Тому що плани, чорт забирай, мають властивість виконуватися.

Мріяла намітити кілька експериментів, без яких я в принципі жити не можу. Мріяла зануритися в інше життя і з боку подивитися на своє. Подивитися чесно, осмислено, пильно.

А ще мріяла подивитися на що-небудь знизу вгору. Ось просто підняти голову і захоплюватися, вчитися, вбирати. Щоб перехоплювало подих.

Мріяла придумати собі таку декретну подорож, яка стало б приводом змінити життя мого великого сімейства. І моє.

Так народилося рішення – виїхати в декретну подорож. Подорож, яка не про спокій чи відпочинок, а про нові горизонти. Далі ідея обростала деталями.

Перш за все, стало зрозуміло, що моя декретна подорож триватиме все літо і захопить маленький шматочок осені. Це саме по собі задав формат подорожі: точно – море, а краще – океан. Точно в англомовній країні (щоб діти практикували мову) і точно – далеко-далеко від дому.

Я стала збирати поради. І вкотре захопилася тим, як багато можна дізнатися без всяких оплат і умов від різних-різних людей

Так стало зрозуміло, що ми їдемо в США, і будемо жити на березі океану. Подорожувати на машині, човнах, літаках. Дихати багато-багато. Ходити до бібліотек. Їздити на велосипеді. Дітей віддамо в місцевий літній табір. Розібратися, як тут дітям. Як влаштований побут. Як організована медицина. Їздити туди, де красиво. Зустрічатися з тими, з ким цікаво. Їсти там, де несподівано смачно.

Будемо багато читати. Дивитися кіно англійською. Навчимося плавати на всьому, на чому тільки можна. Вперше пофарбуємо волосся старшим дітям в нелюдські, але абсолютно прекрасні зелений і червоний. Зіштовхнемося з американською бюрократією. І з простим рішенням для складних завдань. Побачимо, як багато людей мають зайву вагу. І як багато при цьому – в найкращій спортивній формі. Як мало тут архітектури в зрозумілому нам розумінні цього слова. І як багато при цьому комфорту.

Будемо днями освоювати техніки запам'ятовування і швидкочитання, а вечорами грати в настільні ігри. Купувати відмінні фрукти в супермаркетах. І жахливі – там само. Будемо чути російську мову на кожному кроці. І іспанську. І ще якусь, відразу не розбереш.

Будемо дивуватися культу дітей. Це коли кожен перехожий загляне в колиску з дитиною і запитає, скільки днів малечі. Тому що тут не чули про пристріт, зате звикли захоплюватися появою нового життя. А ще – коли безпека дітей зведена в абсолют, майже в національну ідею. І іноді – гіпертрофована.

Будемо зустрічати величезну кількість щасливих людей. Спочатку це буде щохвилини дивувати моїх дітей. А потім вони звикнуть. Будемо зустрічати дуже активних чоловіків і жінок за 60, які знаходяться в якомусь нескінченному романі з цим життям. Борознять його, обіймають, святкують постійно. Тому що немає інших способів уникнути старості, яка не про вік, звичайно, а про відносини з життям.

А потім у моєї мрії під назвою декретна подорож з'явився план. А потім – графік.

Я стала збирати поради. І вкотре захопилася тим, як багато можна дізнатися без всяких оплат і умов від різних-різних людей. Варто тільки запитати. Навіть не попросити про допомогу, а саме запитати.

А ще почала збирати очікування і бажання своїх дітей. Чого хочеться від подорожі? Від трьох місяців фул-контакту зі мною? Від Америки? Від літа?

В червні ми полетіли. І живемо особливою декретно-відпускним життям вже два місяці. Два складних, чарівних, інших, абсолютно ні на що не схожих місяці. І ще один такий попереду.


Это ва сложных, волшебных, других, абсолютно ни на что не похожих месяца

Це два складних, чарівних, інших, абсолютно ні на що не схожих місяця


Основні висновки цих місяців. Тільки для тих, хто планує стати батьками і кого моя ідея "декретної подорожі" зачепила.

1. "Декретна подорож" – це експеримент. На нього треба зважитися. Особисто я вважаю цей експеримент одним з найбільш вдалих у своєму житті.

2. "Декретна подорож" підходить тільки тоді, коли немає обмежень з боку тіла: коли вагітність йде рівно, коли багато сил.

3. "Декретна подорож" – абсолютно приголомшливий формат для тих сімей, де є старші діти. У нас вийшло неймовірне занурення один в одного. Вдома такого б не вийшло.

4. "Декретна подорож" – не менш приголомшливий формат для перезавантаження, для перезапуску себе, відносин зі своїм тілом, своїми мріями, своїми надіями, сумнівами. Ідеальний час і місце для генерального прибирання у вашому енергетичному рюкзаку.

5. "Декретна подорож" – можливість спробувати те, на що в звичайному житті не вистачає часу: від якихось класів з малювання або куховарства до вивчення нових мов. Може, навіть для пошуку нових ідей і проектів. І, звичайно, час для читання книг, перегляду фільмів, бесід (нехай не сам на сам) з тими, з ким завжди не вистачало часу поговорити по душах.

6. "Декретна подорож" – це саме подорож. Так що це можливість помацати, спробувати на смак нове місце. Причому не наскоком, а з максимальним зануренням.

7. "Декретна подорож" – можливість для вас і дітей практикувати іноземну мову.

8. "Декретна подорож" – це знайомство і тестування абсолютно нової для вас системи охорони здоров'я (медицини).

9. "Декретна подорож" – це нові люди, які увійдуть у ваше життя і очно стануть особливими.

10. "Декретна подорож" – це, безумовно, досвід швидких змін, інтеграції, уміння жити в новому, відкритому, мінливому світі. Це стирання кордонів. Це розуміння масштабу можливостей і викликів. Це те, що дасть вам відчути на собі: все змінюється щомиті, уміння жити в ногу з цими змінами абсолютно необхідне.

Для того щоб дати матеріал для роздумів майбутнім мамам, я напишу серію нарисів про те, як це було у мене. Поділюся досвідом. Відчуттями. Розповім про свої висновки. І, чого на світі не буває, підштовхну вас до пригоди, подорожі, до експерименту. Який, ось тут я ручаюся, точно змінить ваше життя. Не може не змінити

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів