Найбільш шкідливі поради про стосунки, про які краще забути, – сексолог

0 коментувати
Найбільш шкідливі поради про стосунки, про які краще забути, – сексолог

Звільніть місце для нових рішень, викинувши у відро для сміття всі рекомендації, які ви чули раніше

Дивно, як довго живуть погані поради про стосунки. Їх практично неможливо спростувати. Багато таких аксіом звучать дуже правильно, але якщо ви їх зовсім трохи проаналізуєте, вони просто розсипаються.

Я вибрала п'ять найбільш живучих міфів про стосунки, які, на мій погляд, шкодять людям найбільше. Я б із задоволенням витерла їх з кожної книги про відносини, опублікованої на планеті, і з приватних консультацій сотні «експертів», яких мені доводилося зустрічати.

І ось мій список п'яти найбільш шкідливих для відносин міфів:

1. Не лягайте спати, поки не помирилися

Тобто, лаятися всю ніч? А хто сказав, що обговорювати важливі та болючі питання ваших відносин саме тоді, коли ваше серце вискакує з грудей, а з вух йде дим від злості, хороша ідея?

Якби швидше вам не хотілося розібратися з конфліктом і повернути в сім'ю спокій, ви майже напевно тільки погіршите ситуацію, якщо будете її обговорювати, будучи емоційно нестабільним. Дослідження Інституту Гутмана показали, що більшості людей на те, щоб заспокоїтися, потрібно набагато більше часу, ніж вони думають. Наші емоції можуть нагадувати пожежу, яку не дуже ретельно загасили: варто доторкнутися до жаринок, які здаються вже давно погаслими, і невелике багаттячко перетвориться на пекельне полум'я.

У мене є один життєвий принцип – ніколи і ні про що не благати. Але в цьому випадку я благаю вас – не слухайте!

У мене є пропозиція трохи краще – чому б не відкласти обговорення на 24 години? Домовтеся про це заздалегідь. Через добу ви будете набагато більш адекватними, послідовними та обережними у висловлюваннях. Дуже може бути, що ви будете щиро дивуватися, як могли посваритися через таку дрібничку.

2. Люди не змінюються

О, ще й як змінюються! Можливо, в той самий момент, коли ви хочете, щоб вони змінилися, вони цьому чинять опір з усіх сил. Але люди можуть змінитися, і вони роблять це все життя.

Вони перестають грати в азартні ігри. Кидають пити або курити. Вони вчаться контролювати гнів. Вони знаходять можливість виявляти вдячність, співчуття і співчуття.

Головна біда в переконанні, що люди не міняються, в тому, що воно заважає вам повірити у величезний потенціал поняття «партнер на все життя». Деякі люди дуже сильно змінюються навіть просто після того, як знаходять в собі сили сказати «пробач». Інші – після того, як кидають шкідливу звичку, ну, або після того, як їх змушують її кинути. Треті йдуть до психологів, проходять терапію і справді стають зовсім іншими.

Коли нам 50, ми зовсім не такі, як у 20. Найчастіше ми стаємо набагато краще, до речі. Ми можемо повністю переосмислювати не тільки свої вчинки, але і наші цінності. Будь ласка, не вірте в цей дурний міф і своєму партнерові не дозволяйте!

3. Чим ви старше, тим менш важливий секс

У мене є один життєвий принцип – ніколи і ні про що не благати. Але в цьому випадку я благаю вас – не слухайте! Одна з багатьох причин, чому секс важливий для нас протягом всього життя – він є ключовим джерелом гормонів любові і близькості, таких, як окситоцин і дофамін. Секс зближує, заспокоює і захоплює – і вам зовсім необов'язково намагатися повторювати акробатичні подвиги молодості у свої 50, 60 або 70, щоб все це отримати.

Можна погодитися з тим, що сам по собі статевий акт в медичному сенсі слова і не критично важливий. Партнери можуть доставляти один одному задоволення руками, ротом або просто лежачи в тісних обіймах. Але навіть якщо невдалий період у відносинах і охолодив ваш інтерес до сексу, будь ласка, не дозволяйте йому повністю його вбити. Втрата сексуального бажання зовсім не є неминучою або обов'язковою частиною дорослішання.

4. Чоловіки менш романтичні, ніж жінки

Тут є частка правди – чоловіки не такі романтичні, як жінки, вони більш романтичні! Цілий ряд досліджень дає нам підстави стверджувати, що чоловіки говорять «Я люблю тебе» жінкам набагато частіше, ніж чують це на свою адресу. Вони також говорять набагато більше компліментів. А ще чоловіки набагато більш схильні до почуття «непотрібності», ніж дружини. І якщо навіть чоловікам дійсно не вистачає винахідливості при виборі романтичного подарунка, вони набагато частіше дарують їх, ніж отримують!

Вам дійсно потрібно почути щось більше, ніж «Чоловіки не отримують достатньо емоційних погладжувань», щоб зрозуміти, що робити далі? Залишимо осторонь дурні гендерні стереотипи, парам просто необхідно говорити один одному смішні і милі слова, зриватися і робити якісь дурниці, вечеряти при свічках і потім переміщатися в ванну. Загалом, більше романтики, будь ласка, і для нього, і для неї!

5. Якщо хтось із вас одного разу зрадив – шляху назад вже немає

Ще один міф, що не має під собою ніяких підстав. Величезна кількість пар проходять через різні хворобливі етапи у відносинах, і тим не менш примудряються їх склеїти, поліпшити і набагато більше цінувати. Я знаю, як це складно (і як боляче у разі зради постраждалій стороні), але партнери повинні мати мотивацію і сили розбиратися у своїх почуттях, з'ясовувати, яку роль кожен з них зіграв у конфлікті або у випадку невірності.

Для відданого партнера зазвичай цей шлях означає дуже тривалий бій з огидою і жадобою помсти. Це буде тривати так довго, скільки вам потрібно, щоб нарешті зрозуміти, що підштовхнуло вашого партнера до того, що трапилося.

Але якщо ваша пара з самого початку була побудована на довірі, завжди є шанс, що навіть з дуже неприємної історії з невірністю ви «виринете» набагато більш сильним союзом. Як би боляче не було, зрада може зрештою піти на задній план – особливо якщо той, хто порушив правила, дійсно глибоко про це жалкує. А пара знайде новий, кращий шлях любити один одного і берегти свій шлюб.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів