Розвивайся або помри. Жорстока правда про те, як стати успішним

0 коментувати
 Фото: SergeyNivens/Depositphotos

Фото: SergeyNivens/Depositphotos

Більшість людей не хочуть чути, про те, наскільки важким буде їхній шлях до успіху. Не хочуть навіть знати свої шанси

Але я не збираюся вас обманювати. Ви не дитина, і я не буду ставитися до вас, як до малюка. Якщо ви читаєте цей текст, то, ймовірно, хочете бути успішним. Якщо це так, вам потрібно розуміти, з чим ви зіткнетеся.

 • В Америці менше 1/3 алкоголіків стають непитущими (і залишаються ними).
 • 60% ресторанів закриваються в перший рік існування. До трьох років закривається 80%.
 • Близько 50% шлюбів закінчуються розлученням.
 • Середньостатистичні шанси жінки з ожирінням важити нормально –
  1 з 124 (для чоловіків – 1 з 210).

Ось жорстока правда, яку не скажуть вам:

Шанси грають проти вас. Вам кінець, якщо будете продовжувати робити те ж саме, що робите.

Гра, в яку ви граєте, несправедлива: іншим щастить більше вас.

 • Якщо ви не вчилися в правильному коледжі, вам кінець.
 • Якщо ви недостатньо гарні, вам кінець.
 • Якщо ви не знаєте правильних людей, вам кінець.
 • Якщо ви не чудовий екстраверт, який знає, як спілкуватися з потрібними людьми, вам кінець.
 • Якщо ви не живете в правильному місті, вам кінець.
 • Якщо у вас немає правильних цілей і бажань, вам кінець.

Мало кому вдається уникнути цієї програшної гри. Вони проведуть все своє життя, борючись у битві, яку програють: бачачи, що інші виграють те, що повинно було бути по праву їхнім.

Це не справедливо. Це сильно розчаровує. Це бентежить.

На жаль, це не зміниться.

Але у мене є і хороші новини для вас. Навіть чудові новини. Кращі новини, які ви чули за весь день.

Вам не обов'язково закінчувати так. Ви можете перемогти систему і покинути цю страшну гру, склавши власні правила і виграти у всіх сферах вашого життя навіть більше, ніж будь-коли раніше.

У вас є конкретний спосіб не стати лузером, як більшість. Якщо ви будете слідувати рекомендаціям нижче, то зможете припинити програшну гру з несправедливими правилами і, нарешті, почати послідовно перемагати.

Критикуючи інших, ми витрачаємо енергію, яку можемо використовувати, щоб рости

Реакція на незаслужену перевагу, яка зробить вас непереможним: «Погані події – паливо. І ви не просто хочете палива – ви його потребуєте. Ви не зможете зрушити з місця без нього» – Райан Холідей.

Більшість людей неправильно реагують на тих, у кого є незаслужена перевага: скиглять, скаржаться і звинувачують інших у тому, що вони перестають вкладатися в роботу. Ця відповідь – гарантія того, що у вас надалі будуть посередні і низькі результати. Саме тому більшість людей залишаються посередніми.

Є кращий спосіб, завдяки якому ви станете непереможним і поліпшите свої результати.

Одним із прикладів, які я нещодавно випробував особисто, є Медіум. Поговоривши з численними письменниками платформи, я отримав однаковий відгук: якість авторів занижена. Раніше досить проста меритократія, вже не така проста. Справедливе ставлення не гарантовано нікому.

Ви можете думати, що я злий. Розчарований. Розгніваний і ображений. Чесно кажучи, іноді це справді я. Як і багато інших. Іноді я просто хочу вийти і потрапити кудись, де все ще є справедливі правила.

Але це відчуття триває недовго. Мені подобається виклик. Нові шанси змушують мене стати кращим: найпереконливішою людиною, якою я тільки можу бути. В іншому разі, мені хана. Я закінчу так само, як і всі інші.

У більшості людей – неправильна реакція на такі події: обурено ставлять ярлики і скаржаться. Багато людей, які нарешті розуміють, що гра несправедлива, припиняють робити те, чим займалися, розбивають свій табір і сердито критикують несправедливий світ. Замість того щоб сфокусуватися на своєму прогресі, вони звинувачують інших.

У деяких випадках така реакція справедлива. Але в основному, вона не є корисною або продуктивною. Якщо ви починаєте послідовно вішати на себе ярлик безпорадної жертви – нею ви і станете. Американський письменник Тоні Роббінс вдало сказав з цього приводу: «Ми всі діємо відповідно до того, ким ми себе вважаємо»

Якщо ви почнете вірити, що ви можете стати успішним письменником, дизайнером, актором, співаком, – так і буде. Ми привертаємо те, що бачимо самі.

Коли ж ваші шанси працюють проти вас, у вас – два варіанти: розвивайся, або помри. Еліта розвивається і стає більш кваліфікованою, більш адаптованою, більш гнучкою. Середньостатистичний Джо скаржиться і здається. Відповідь на несправедливу перевагу, яка зробить вас непереборним, проста: використовуйте її, щоб стати кращим.

Популярний автор Девід Кадейві одного разу сказав так: «Критикуючи інших людей, ми витрачаємо енергію, яку можемо використовувати, щоб рости».

Не потрапляйте в пастку, в яку потрапляють всі інші. Не скаржіться – використовуйте перешкоду як паливо. Улюблений мозоль – потужний інструмент, якщо його правильно використовувати.

Рецепт успіху не змінювався тисячі років

«Успіх не є чимось чарівним або таємничим. Успіх – природний наслідок послідовного застосування основних принципів», – Джим Рон.

Один з моїх улюблених письменників Джим Рон одного разу написав: «Немає нових основ. Істина – не нова, вона – стара. Ви повинні з підозрою ставитися до хлопця, який каже: «Приїжджай сюди, я хочу показати тобі тільки що зроблений антикваріат!» Ні, антикваріат не можна «тільки що зробити».

Немає такої речі, як «тільки що зроблений антикваріат». Єдиний спосіб, яким ідея може стати доведеною істиною, – це постійне використання протягом тривалого часу. Ось що таке успіх: він пропрацював тисячі років.

Успіх – це не таємниця. Насправді, все дуже просто. Якщо ви будете слідувати перевіреним принципам успіху, ви досягнете його. Ось як це працює.

Це одна з найважливіших основ успіху: бути послідовним.

Систематичність перевершує талант, удачу, добрі наміри і навіть якість. Людина, яка здатна щодня вкладати в роботу, скоро досягне майстерності, великого впливу й успіху.

Проблема в тому, що більшість людей непослідовні. Наприклад, я. Я писав протягом 4,5 років і ніколи нічого не домагався, тому що був жахливо непослідовний. Я писав як божевільний протягом декількох тижнів, виставляючи щирі блоги, написані від душі. Але, побачивши малу кількість переглядів, закидав цю справу. І кидав писати. Хоча дуже хотів би досягти значних успіхів.

Потім я вирішив стати послідовним: що б я не опублікував. Так я і зробив: за 30 днів я написав 30 текстів. У перший день у мене не було переглядів. Через тиждень у мене з'явилося кілька переглядів. Два тижні – кілька десятків переглядів. До кінця місяця я отримував сотні переглядів за день. Це був найбільший прогрес, якого я коли-небудь досягав за п'ять років авторства.

Будьте послідовним. Ефективність доведена роботою.

Ще одне важливе правило успіху: будьте студентом гри.

Різниця між професіоналами та мрійниками полягає в тому, що професіонали насправді стають учнями свого ремесла.

Якщо ви не станете учнем свого ремесла, ви ніколи не матимете успіху. Якщо ви хочете бути дуже успішним, зосередьтеся на навчанні і своєму зростанні – не відволікайтеся на розваги.

На думку спадає цитата автора бестселерів Хела Елрода:

«Повторення може бути нудним або виснажливим – ось чому так мало людей коли-небудь стають професіоналами в чомусь».

Більшість людей ніколи не вирішить інвестувати час, щоб по-справжньому опанувати свою справу. Ви можете працювати над своїм проектом протягом багатьох років – і не отримувати нічого кращого. Поганий бухгалтер все ще може бути поганим бухгалтером через 10 років. Бігун, можливо, все ще ніколи не поб'є свій 5-мильний рекорд після довгих років тренувань.

Якщо ви хочете бути «великим», чого б то не коштувало, вам потрібно стати серйозним і відданим учнем. Вам потрібно практикувати, вчитися і розвивати навички, яких у вас не було раніше. Як сказав одного разу творець «Ділберта» Скотт Адамс: «Кожне вміння, яке ви купуєте, подвоює ваші шанси на успіх». Що більше ви вчитеся, то кращі ваші шанси.

Останню важливу основу ви не можете проігнорувати:

Будьте скромними і просіть про допомогу

У своїй автобіографії Арнольд Шварценеггер описав свої перші дні актора в Америці. Уявіть собі надзвичайно м'язистого, глибоко вкоріненого іммігранта з важким іноземним акцентом, що вирушає в Голлівуд на прослуховування ролі. З нього знущалися і сміялися. Ніхто його не найняв.

Шварценеггер сказав, що у нього ніколи б не було успіху, якого він домігся, якби він не попросив допомоги. Він зустрічався з усіма, з ким тільки міг – продюсерами, акторами, режисерами, письменниками, тренерами, менеджерами – і просив поради. Як він може стати кращим? Що він може робити інакше? Над чим йому потрібно попрацювати?

Він застосував це мислення і до інших починань, де він теж досяг успіху світового рівня – політика, влада, нерухомість, інвестиції, навіть робота на параолімпійських іграх.

У своїй старій казці «Найбагатша людина у Вавилоні» Джордж Клейсона писав: «Такий процес накопичення багатства; спочатку – в невеликих сумах, потім – у великих, оскільки людина вчиться і стає здібнішою».

Успіх приходить після імпульсу, після того як ви подолаєте поточну перешкоду. Найкращий спосіб зробити це – постійно і смиренно просити про допомогу тих, хто вже її подолав. Гордовиті люди теж досягають успіху. Але скромні люди досягають істинного, довгострокового успіху, який можна повторити.

«Будь-яка людина, яка буде дотримуватися законів життя так само ретельно, як успішний бізнесмен дотримується законів бізнесу, досягне цієї внутрішньої рівноваги і тріумфу, який є щасливим життям», – Франк Крейн, американський автор

На завершення

«Ви були б настільки ж успішні, якби дотримувалися всіх правил і ніколи не ризикували? Ні, ви були б такими ж, як і всі інші: боялися провалу і хотіли подобатися всім», – Тім Гровер.

Шанси того, що у вас не вийде – величезні. Чесно кажучи, більшість людей так ніколи і не перевершать їх. А якщо і зроблять це – потрібні роки, щоб виконати те, що можна було досягти за невелику частку часу.

Правда в тому, що шанси проти вас несправедливі. Вони віддадуть перевагу іншим: хорошим, смішним, розумним, багатим, симпатичнішим людям, ніж ви. І вам кришка... якщо ви не зміните гру.

Реакція більшості людей на незаслужені переваги – скаржитися. Вони перестають працювати над своєю метою, зупиняючись на шляху, щоб підготуватися до війни. Їхній прогрес уповільнюється, поки не зупиниться повністю.

Якщо ви хочете стати нестримним і подолати несправедливі шанси, вам потрібно змінити гру. Припиніть боротися в битві проти тих, у кого більше сили, ніж у вас – адже ви програєте.

Покладіться на основи успіху. Вони працювали тисячі років, і працюватимуть довго після вас, та й після мене. Систематичність, навчання, скромність і сфокусованість допоможуть вам досягти своїх цілей, незалежно від того, що стоїть на шляху.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Ентоні Мура. Републікація повної версії тексту заборонена

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Більше блогів тут  

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: