Про пологи у США. Чим американський пологовий будинок відрізняється від українського, – точка зору

1 коментувати
Про пологи у США. Чим американський пологовий будинок відрізняється від українського, – точка зору

Інколи диявол криється в термінології. І "пологовий будинок" – саме той випадок. Тому що пологовий будинок у США і пологовий будинок в Україні – це дві великі різниці

Моя велика декретна подорож в Америку – це занурення на кілька місяців в американське життя, як воно є. Пірнула і вивчаю.

Інколи диявол криється в термінології. І "пологовий будинок" – саме той випадок. Тому що пологовий будинок у США і пологовий будинок в Україні – це дві великі різниці.

Якщо стисло, то в США, по суті, є два базові формати "пологової" медицини: пологові будинки (Birth Centers) і госпіталі.

Пологовий будинок. Для того, щоб зрозуміти, що таке пологовий будинок у США, уявіть собі готель, невеликий готель, у якому в кожному номері - породілля. І акушерка. Немає операційних, пологових залів та медикаментів. Тут - тільки природні пологи. Без медикаментів, лікарів, анестезий і операцій. По суті, це майже те саме, що пологи вдома, але тільки не вдома. Маму з немовлям відправляють додому в день пологів, але не раніше, ніж через чотири години. У разі ускладнень породіллю відправляють у госпіталь. Так, важливо - народити в пологовому будинку в кілька разів дешевше, ніж народити у госпіталі. Ось.

Госпіталь. Госпіталь - це такий собі медичний завод. Промисловий об'єкт. Зі своїми цехами та інфраструктурою. Один з цехів у госпіталі може спеціалізуватися на пологах. У госпіталі є все необхідне для пологів будь-якої складності: від природних до складних, які вимагають операцій. Є палати, обладнання, анестезіологи, медсестри, адміністративний персонал, ліки, кошик породіллі і немовляти. Все, крім лікаря. Лікар - окремо. Кожен госпіталь має свій пул акредитованих лікарів. У кожного лікаря - 2-3 клініки, в яких він пройшов акредитацію.

Алгоритм вибору лікаря/госпіталю простий і невигадливий:

Крок 1. Вибір лікаря для спостереження за перебігом вагітності. Один і той самий лікар веде майбутню маму з найперших тижнів вагітності і приймає пологи. Причому всю вагітність, майбутня мама відвідує офіс лікаря і тільки на пологи їде в госпіталь. Іноді є можливість укласти парний контракт - з двома лікарями одразу. Для того, щоб, навіть якщо в момент пологів один із лікарів був недоступний (хворий, на інших пологах, у від'їзді), другий міг його підмінити. Стати на облік до лікаря означає укласти контракт з ним.

У госпіталі є все необхідне для пологів будь-якої складності: від природних до складних, які вимагають операцій

Крок 2. Вибір госпіталю. Як я вже писала, кожен лікар акредитований у двох-трьох госпіталях. Тож вибір госпіталю - це вибір з дуже невеликого списку. В кожному госпіталі є "дні відкритих дверей", в які можна прийти і в компанії з 20-30 дівчатами (іноді - і з їх половинками) різного ступеня вагітності мучити спеціального співробітника госпіталю питаннями про все на світі. Найчастіше - дуже базовою англійською. Спектр питань вражає уяву: вихідці з України/Росії, наприклад, кілька разів уточнюють, чи справді чоловіки можуть бути присутніми на пологах без будь-яких аналізів. І справді нічого не потрібно (в сенсі - нічогісінько) брати з собою на пологи (ані для себе, ані для дитини). І не можуть зрозуміти, як це - можливість зайти в палату з інтенсивною терапією для недоношених немовлят без спеціальних дозволів та без обмежень.

Як зазвичай у США, вибрати госпіталь означає укласти з ним контракт.

Крок 3. Вибір педіатра. Без огляду педіатра молоду маму і дитину не випишуть. І якщо у мами немає контракту з педіатром на момент надходження в госпіталь, їй призначать педіатра без будь-яких консультацій з нею. І виставлять рахунок. На власний розсуд.

Тож є великий сенс вибрати педіатра заздалегідь. Такого, який акредитований в обраному госпіталі. І, як зазвичай у США, укласти з ним контракт.

Крок 4. Нічого не збирати в госпіталь. У США відсутнє таке поняття як "сумка в пологовий будинок". Госпіталь забезпечує маму і дитину всім необхідним.

Власне, після цього починається рутина. Якщо описати двома словами, то головний принцип лікарів - не ускладнювати.

Окрема історія відносин пацієнт-лікарі/госпіталі - це історія виставлення останніми рахунків та оплати/оскарження їх першими. Історія зі щасливим кінцем обов'язково має закінчитися нульовими довідками (по суті, розписками госпіталю і т. д. в тому, що пацієнт йому нічого не винен). Тільки після цього молода мама може вважати, що проект під назвою пологи в Америці в медичній частині закритий благополучно і остаточно.

Замість висновку. Американська система охорони здоров'я - бізнес. Але з дуже людським обличчям. Зі своїми великими плюсами і мінусами. Як кажуть - на любителя.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів