П'ять помилок у шлюбі, які призведуть до розлучення, – думка психолога Дмитра Карпачова

2 коментувати
П'ять помилок у шлюбі, які призведуть до розлучення, – думка психолога Дмитра Карпачова

Спочатку подружжя буде намагатися зрозуміти один одного, але терпець урветься, в хід підуть образи і сварки. А в кінці, можливо, дійде й до пошуку іншої людини

Все це здатне значно погіршити стосунки подружжя:

1. Хамство

І мова не лише про прямі образи, але й про "підколки", докори, зловтішання, підвищення тону, неуважність один до одного.

2. Відсутність бажання спілкуватися

Якщо у подружжя (або одного з них) немає бажання спілкуватися, вони постійно знаходять причини ухилятися від спільних занять, посилаючись, наприклад, на зайнятість. З часом ці відносини охолонуть до такої міри, що у пари не залишиться ні грама тепла один до одного. Звичайно, перший час подружжя буде намагатися зрозуміти – адже дійсно у нього є важливіші справи – але потім терпець увірветься, в хід підуть образи і сварки. А в кінці, можливо, дійде й до пошуку іншої людини для повноцінних відносин.

Сім'я – це окрема незалежна держава

3. Усунення одного з подружжя від батьківських обов'язків

У деяких сім'ях обов'язок виховання дітей перекладається лише на одного з батьків. Найчастіше на жінку. З часом вона втомлюється настільки, що починає збирати образу на чоловіка, який ставиться до дитини занадто прохолодно. Що, в свою чергу, провокує конфлікти. Буває й так, що матері не нав'язується роль головного вихователя, а вона її вибирає сама. І, наприклад, якщо малюк приніс зі школи двійку, починається з'ясування стосунків і взаємні докори. Батько хоче суворо поговорити з дитиною, а мати кричить "не лізь не в свою справу".

4. Доступ сторонніх людей до сімейних справ

Іноді надмірне спілкування з друзями або родичами призводить до того, що їх втручання (може бути порадами або оцінкою дій) у справи сім'ї починає дратувати. Все таки сім'я – це окрема незалежна держава і не варто впускати в її межі інших людей.

5. Сексуальний дисбаланс

Як не крути, а регулярне статеве життя продовжує щастя в родині. Навіть якщо стосунки між подружжям прекрасні, але секс – рідкісне явище, з часом це почне пригнічувати і дратувати, і призводить до чергових конфліктів. Не виключено, що партнер в такій ситуації буде поглядати на сторону.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів