Ніколи не кажіть ніколи. Чому це правило працює, – пояснює психолог Світлана Ройз

0 коментувати
Ніколи не кажіть ніколи. Чому це правило працює, – пояснює психолог Світлана Ройз

За кожним «ніколи» ховається тіньова сторона нас самих, яку ми деколи самі не бачимо

Давній, любий мені знайомий, нещодавно попросив: «Світла, познайом мене з гарною жінкою». У мене якраз була для нього чудова, чудова знайома, про що я з великою радістю повідомила.

«А який у неї зріст?» – відразу перепитав знайомий.

«Дуже несподіване запитання. Я точно не знаю і не хочу тебе обдурити. Давай подивимося: мій зріст 165 см, вага 49 кілограмів. Але зсередини я набагато більше, ніж зовні. Всі, з ким я дружу, теж такі. Ця жінка приблизно одного зі мною зросту, але зсередини – величезна. А тобі 50, і ти досі питаєш про зріст, а не глибину?», – відповіла я.

«Ну, просто я сам високий. Незручно, коли жінка сильно нижче....», – каже. «А навіщо тобі взагалі жінка?», – дивуюся. «Треба ж з кимось жити!» – відповідає. «А я думала в твоєму віці запити вже трохи інші. Давай змінимо тему, ось, про музику поговоримо...»

Кілька днів після цього діалогу я не вгамовувалась, обурювалася і думала – як же так?! А потім згадала, як багато років тому ставила своїм друзям, які намагалися мене знайомити з «хорошими хлопцями» такі ж питання. Про зріст та інше.

Питання говорять про людину більше, ніж відповіді

Питання говорять про людину більше за відповіді, які вона може дати. Я тодішня шукала зовні, а не зсередини. Мені знадобилося чимало часу, подій, криз і знахідок, щоб за страхом самотності навчитися розпізнавати величину. Або трохи за будь-якою формою. Я продовжую цьому вчитися. І, думаю, мого знайомого теж чекає ще багато відкриттів.

З дитинства і років до тридцяти я постійно встановлювала собі різні рамки: ось цього я точно не буду робити, це – табу, це ніколи і ні за яких обставин. А потім, років через 5, ніби спеціально траплялося так, що саме ці заборони я порушувала. Розвінчувала міф про власну ідеальність. Навчалася за вчинками і вибором, який робила сама, і який робили мої клієнти, бачити життя у багатьох його варіаціях.

Зовсім недавно в інтерв'ю мене запитали, чого б я ніколи і нізащо не зробила. І я розсміялася. Тепер це питання – частина моєї особистої терапевтичної практики, тому що за кожним «ніколи» ховається тіньова сторона нас самих, яку ми не бачимо самі. А світобудова найбільше любить розширювати наші уявлення про самих себе.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів