Як змусити себе зайнятися спортом: алгоритм дій і мотивація. Блог Юлії Копиткової

Як змусити себе зайнятися спортом: алгоритм дій і мотивація. Блог Юлії Копиткової
© Flickr/Jason Patel

Нещодавно, прилетівши в Грузію, зі мною трапився ментальний дисонанс – в моєму уявленні, в країні, де слова хінкалі, хачапурі, мацоні діти дізнаються раніше, ніж «мама-тато-дай», відкрилася величезна кількість фітнесів. І тепер після спекотних кавказьких буднів грузини бігають, качають, скидають! Моє здивування зашкалювало, і я вирішила розібратися

Виявляється, мода на healthy-living, яка накрила нас ще років десять тому, прийшла на Кавказ зовсім недавно. І протягом двох років маленька країна з тисячолітніми традиціями гостинності та застілля знайшла тисячі фоловерів спорту і адептів правильного харчування.

До чого ж така передмова? А справа вся в тому, що якщо грузини стали бігаючою спортивною нацією, нам і поготів не можна здавати позиції! Але говорити завжди легше, а коли справа, нарешті, доходить до реальних дій, тут багато хто сходить з марафону.

Основною причиною цього я бачу відсутність мотивації, яку кожен для себе визначає сам. Але без неї, як показує мій досвід, навіть зайти на дистанцію буває непросто. Тут потрібен чіткий алгоритм.

Визначаємо – «навіщо?»

Почався новий тиждень, на вихідних ви слізно дали собі обіцянку почати нове життя, а прокинувшись в понеділок спека-сніг-безсоння-просто небажання вставати так рано і маса інших «не» стали вашими виправданнями. Ось тут якраз і потрібно чітко згадати, навіщо вам все це! Адже бігати ви явно обіцяли собі, а не тому хлопцеві. Для чого вам ці складнощі, адже і так непогано, правда? Чи все ж таки жага красивого тіла, бадьорості і рельєфу народилася і не дає жити, як раніше?


Відсутність мотивації - головний ворог здоров'я та краси

Відсутність мотивації - головний ворог здоров'я та краси © Pixabay


Ставимо таймінг

Психологічно нам набагато простіше, якщо ми розуміємо, що в будь-який момент можемо дати собі послаблення або взагалі зійти з дистанції. Такий підхід прибирає тяжке «і як не померти місяць без солодкого» або «як вижити, якщо вставати щодня о 6 ранку на пробіжку». Просто пообіцяйте собі, що будете намагатися 21 день, щоб закріпити звичку, але якщо щось піде не так, не треба себе третирувати!

Купуємо карту

Витрачені гроші найчастіше є потужним стимулом до дій! Якщо тільки ви не живете в п'яти метрах від стадіону, краще придбати карту у фітнес клуб. По-перше, поки не закріпилася звичка, ви будете туди ходити, тому що рішення прийнято і гроші витрачені, по-друге - зал це завжди ком'юніті людей зі спільними інтересами, в третіх - там можна знайти класного тьютера–наставника–тренера, але про це далі.


Необхідно усвідомити, що всі зусилля ви робите тільки для себе і результати будуть однозначно тільки ваші

Необхідно усвідомити, що всі зусилля ви робите тільки для себе і результати будуть однозначно тільки ваші © Pixabay


Намічаємо кінцеву мету і розбиваємо її на підзадачі

Дуже важливий пункт. Допомагати рухатися вперед вам буде тільки мета. Вона одна буде вас піднімати «ні світ, ні зоря», зупиняти перед «наїстися на ніч» і взагалі, не маючи чіткої, саме вашої мети, не варто навіть починати. Варто спочатку усвідомити, що всі зусилля ви робите тільки для себе і результати будуть однозначно тільки ваші.



Йдемо до спеців і тільки до них

Який би рівень експертності у фітнесі ви б собі не приписували, важливо розуміти – кожен повинен займатися своєю справою. Бути висококваліфікованим тренером - завдання не з легких, під нею роки граніту у вигляді вивчення фізіології, дієтології, реабілітації та інших важливих наук. Однозначно варто інвестувати в хорошого тренера, отримати бажаний результат і далі піти в самостійне плавання!


Купіть абонемент в тренажерний зал - витрачені гроші найчастіше є потужним стимулом до дій

Купіть абонемент в тренажерний зал - витрачені гроші найчастіше є потужним стимулом до дій © Pixabay


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів