Як мій син готувався до першого класу, так що його чекало у школі, – телеведучий

0 коментувати
Як мій син готувався до першого класу, так що його чекало у школі, – телеведучий

Якби мій син не готувався до школи, ймовірно йому було б важко з колективом та вчителями. Але реальність така, шо тепер йому, добре підготовленому, у першому класі нецікаво. 

Цього року мій син пішов у перший клас. Йому зараз 7,5 років. Ми з дружиною вирішили, що не будемо квапити події, дамо дитині насолодитися дитинством і відправимо в школу тоді, коли він сам захоче туди піти. Нам дуже хотілося, щоб дитина вчилася із задоволенням і з повним розумінням, навіщо вона це робить. І, звичайно ж, ми, як і всі батьки, хвилювалися про те, щоб у нього не було стресу, щоб він швидко влився в колектив і не страждав від занадто різкої зміни всіх своїх життєвих обставин.

Саме тому ми прийняли рішення - активно готувати його до школи заздалегідь. Що дало результат - син легко знайшов спільну мову з однокласниками, швидко запам'ятав вчителів, ходить на гуртки і зовсім не поспішає після занять додому. Що це: особливість характеру? Чому одним дітям так важко дається зміна звичного життя, а інші чекають кожен новий день з радістю і нетерпляче біжать назустріч всьому новому?

Питань багато, як і відповідей на них. Це все індивідуально, і залежить від дитини. Мій досвід однозначно підказує мені, що дитиною потрібно займатися з самого народження! Вкладати в нього не тільки гроші, але і свій час, знання. Ми всі дуже зайняті, багато працюємо, поспішаємо, втомлюємося, лінуємося ... Але я зараз розумію: все, що ми робимо для дітей, навіть примушуючи їх, - все не дарма.

Прислухайтеся до своєї дитини - і знайдіть золоту середину

Чи минуло б у моєї дитини все так гладко, якби ми не готували його до школи? Не знаю, думаю, ні. Моя дружина, за що я їй безмежно вдячний, повністю взяла його підготовку на себе. З 4 до 6 років він ходив на підготовчі курси в Центр творчості, який напевно є у кожному районі. Ходили в будь-яку погоду - і в сніг, і в дощ, і в епідемію грипу, поблажок не було. Людина, навіть маленька, повинна розуміти з дитинства, що є обов'язки, і ніщо не повинно заважати їх виконанню.

Чи потрібно змушувати вчитися? З одного боку, я проти насильства і примусу до занять, але тут, знову ж таки, дружина сказала, що знає, що робити і взяла процес у свої руки. Сенс такий: якщо чекати, поки дитина захоче займатися, можна не дочекатися ніколи - так і підуть до першого класу повним нулем (до речі, я дуже здивувався, що багато хто саме так і приходять). Любов до книг, до знань потрібно прищеплювати: і чим раніше, тим легше це зробити. Все закладається з дитинства. Ми привчали потихеньку з 4 років: спочатку в ігровій формі, потім з'явилися книги і зошити.

Останній рік, коли ми все ж таки вирішили не йти в 6 років до школи, дружина займалася з сином сама. Ви не повірите - цілий рік кожен божий день. Винятком були поїздки у відпустку і неділі, законні вихідні. Трохи математики, письма та логіки. На англійську він ходив додатково. Перед сном завжди читання - це правило. Зробив уроки - прогулянка в парку, рухливі ігри. Я вважаю, саме тому для нього зараз немає стресу в школі, адже в його житті кардинально нічого не змінилося.

І ось кілька моїх порад щодо адаптації до школи. Наслідувати їх чи ні - особиста справа кожного:

1. За місяць до школи варто привчити дитину лягати спати о 21.00. Це і дорослим корисно - укладатися не пізніше 22.00. Ви побачите, наскільки легко, виявляється, вставати о 6.30-7 ранку. Організм прокидається, і в школу усі йдуть в хорошому, бадьорому настрої, а не як сонні мухи.

2. Обов'язково ходити на розвиваючі гуртки. Це допомагає контактувати з дітьми, учителем, бути організованим і обов'язковим. Знайдіть такий рід заняття, який дитині буде цікавий. Малювання, ліплення з глини, вирізання з картону, пластилін, в'язання, заняття Лего, танці. Зараз дуже великий вибір - було б бажання. І пам'ятайте: дитина не може відповісти, хоче вона піти на малювання чи ні, поки не спробує. Дайте їй можливість дізнатися, а потім вже надавайте право вибору.

3. Спорт! Це дуже і дуже важливо. І справа не тільки в фізичному стані і здоров'ї дитини. Спорт розвиває в людині такі якості, які більше ніде і не придбаєш: вміння працювати на результат, працювати через «не можу», боротися зі страхом поразки, контролювати емоції, бути частиною колективу, слухати, бути уважним і багато інших. Звичайно, фізичний стан дитини також важливий: він впевнений в собі, активний, а значить - здоровий.

А тепер - реальність. Реальність полягає в тому, що якщо у вас є можливість і час на заняття і підготовку до школи, можна відправляти в перший клас і в шість років. Тому що перший рік школи - це і є адаптація і повторення. Якщо ж добре підготовлену дитину віддати в сім, швидше за все, вашому першокласникові буде нудно. Виховувати інтерес - складний і тривалий процес, а ось відбити бажання простіше простого. Якщо дитині не цікаво - сміливо переводьтк у 2-й клас. Ми, принаймі, саме такий варіант зараз розглядаємо. Прислухайтеся до своєї дитини - і знайдіть золоту середину.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів