Собаки здатні розуміти емоції людини - вчені

0 коментувати
Собаки розуміють почуття людей
© Pixabay

Собаки розуміють почуття людей

Британські та бразильські вчені встановили, що собаки здатні розрізняти позитивні і негативні емоції людей та інших собак

Недавнє дослідження показало, що собаки сприймають набагато більше, ніж здавалось, повідомляє Men's Health. Ці пухнасті улюбленці володіють когнітивними здібностями, що дозволяють розпізнавати емоції та настрій людини. Раніше наука вважала, що така здатність характерна лише для приматів.

Щоб розрізняти почуття представників іншого виду, мозок повинен отримувати сигнали про емоції від звуків і зображень, потім порівнювати й оцінювати їх. У рамках експерименту з собаками вчені показували чотирилапим друзям людини картинки з позитивними і негативними виразами обличчя, а також паралельно включали аудіозаписи з веселим і злим голосом.

З реакції собак на запропоновані образи вченим стало ясно, що ці тварини розуміють і відчувають людей. Лікар ветеринарної медицини Хуліо Лопес стверджує, що собаки діляться своїми емоціями через мову тіла: «Грайливі собаки можуть гавкати, розслабляти вуха і виляти хвостом, у той час як полохливі улюбленці мовчать, підтискають хвіст, загортають вуха і облизують губи».

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів