Учені вказали на тип харчування вагітних жінок, що призводить до надмірної ваги дитини

0 коментувати
Вагітним жінкам слід їсти помірну кількість риби
© Daniela Mazzarino/Flickr

Вагітним жінкам слід їсти помірну кількість риби

На думку фахівців, жінки, які їдять більше трьох порцій риби на тиждень, мають більш високий ризик народити дитину із зайвою вагою

Учені з Університету Криту в Греції спостерігали за 26 тисячами вагітних жінок в Європі та США. Потім учасниць дослідження опитували про стан здоров'я дітей до шестирічного віку, передає Daily Mail.

Проаналізувавши отримані дані, експерти виявили, що діти жінок, які під час вагітності їли рибу більше трьох разів на тиждень, показували на 14% більше шансів мати надмірну вагу у віці чотирьох років, і на 22% – у віці шести років. При цьому, закономірність частіше спостерігалася у дівчаток, ніж у хлопчиків.

Вчені припускають, що риба може містити хімічні речовини з гормональним ефектом. Різні забрудники води, передусім ртуть, потрапляють до організмк риби, а потім, при вживанні жінкою, можуть впливати на гормони матері й дитини та сприяти збільшенню ваги малюка.

Проте автори дослідження не мають достатньо даних, щоб говорити про те, які види риби є найбільш небезпечними, в яких водах вони живуть і якою має бути процедура приготування риби, щоб зменшити патогенний вплив.

У червні 2014 року влада США змінили свої рекомендації щодо харчування вагітних жінок. Експерти обмежили споживання риби до трьох порцій на тиждень.

Національна служба охорони здоров'я Великобританії вживати рибу при вагітності все-таки рекомендує. Представники служби підкреслюють користь Омега-3 жирних кислот, на які багата риба. Проте медики радять уникати м'яса риби-меча, акули та вітрильникової риби, оскільки в ньому може міститися високий рівень ртуті.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів