Регулярне вживання алкоголю зменшує ризик серцевої недостатності - вчені

0 коментувати
Регулярне вживання алкоголю зменшує ризик серцевої недостатності - вчені
© Pixabay

Вчені Норвезького університету природничих і технічних наук довели, що люди, що вживають від трьох до п'яти алкогольних напоїв на тиждень, рідше страждають від серцевої недостатності

За твердженням професора Імре Джансзькі, алкоголь справляє позитивний вплив на організм, якщо вживається в помірних кількостях, повідомляє Independent. Він також зазначає, що не має значення, що саме вживає людина – пиво, вино або спирт, адже всі алкогольні напої позитивним чином позначаються на виробленні в організмі «хорошого» холестерину, який сприяє очищенню артерій від «поганого» холестерину.

«Між іншим, саме алкоголь сприяє виробленню «хорошого» холестерину. Але з іншого боку алкоголь може призвести до підвищеного артеріального тиску. Тому краще вживати алкогольні напої в помірних кількостях, але відносно часто», - говорить він.

У дослідженні, результати якого були опубліковані в науковому виданні International Journal of Cardiology, брали участь більше 60 тисяч людей. На момент початку дослідження, в період з 1995 по 1997 рік, ні в кого з учасників не було виявлено проблем з серцем. До кінця дослідження, в 2008 році у 1,588 чоловік виявилися проблеми з серцем. Ризик серцевої недостатності виявився найвищим серед тих, хто рідко пив, утримувався від алкоголю або пив надмірно багато.

Таким чином, люди, які вживають алкоголь в помірних кількостях від трьох до п'яти разів на тиждень, на 33 відсотки рідше страждають від серцевої недостатності, чим непитущі люди. Однак у тих, хто вживає алкоголь більше п'яти разів на тиждень, ризик проблем з серцево-судинною системою зростає.

«Зв'язок алкоголю зі здоров'ям серця був вивчений у багатьох країнах, включаючи США і Південну Європу. Результати були такими ж, однак модель споживання спиртних напоїв у цих країнах сильно відрізняється від Норвегії. Наприклад, в таких країнах, як Франція і Італія, дуже мало людей не вживає алкогольні напої», - говорить Джансзькі.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів