Міжнародний день обіймів. Сім фактів про користь ніжних дотиків

0 коментувати
Міжнародний день обіймів. Сім фактів про користь ніжних дотиків

Сьогодні, 21 січня світ відзначає Міжнародний день обіймів. Згідно традиції свята, обіймати можна навіть незнайомих людей - це принесе не тільки нові знайомства, але і поліпшить здоров'я

Науково доведено, що обійми позитивним чином позначаються на здоров'ї людини і його психоемоційному стані. НВ називає головні позитивні якості обіймів, які, за твердженням вчених і медиків, здатні сприятливо впливати на здоров'я серця, зменшити біль і позбавити від депресії.

Здоров'я серця

Американське Психосоматичне Суспільство в ході одного з своїх досліджень довело, що регулярні обійми здатні сприятливо впливати на здоров'я серця. Зокрема, дослідники виявили, що у тих партнерів, які регулярно обіймалися, кров'яний тиск і частота серцевих скорочень під час обговорення стресових ситуацій були значно нижчими, ніж у тих пар, які воліли не обніматися.

Обійми замість лікаря

Психолог Шелдон Коен стверджує , що обійми є одним з найефективніших способів зниження шкідливих наслідків стресу. Крім того, американські медики переконані , що обійми можуть знизити схильність до різних захворювань, включаючи застуду.

Гормони любові

Обійми стимулюють вироблення окситоцину – гормону любові, що дозволяє відчути почуття довіри та задоволеності, а також зняти напругу. Крім того, науково доведено , що обійми підвищують рівень щастя.

Лікування від екзистенціальної тривоги

Вчені стверджують , що обійми здатні зменшити симптоми почуття глибокого психологічного дискомфорту - екзистенціальної тривоги. Дослідники з Амстердамського вільного університету довели, що люди, які страждають екзистенціальною тривогою, зможуть полегшити симптоми, обіймаючи, як живу людину, так і неживі предмети – наприклад, плюшевого ведмедя.

Ліки від болю

Неврологи з університетського коледжу Лондона довели , що обійми здатні зменшити біль. Зокрема, медики з'ясували, що навіть обіймаючи самого себе або торкаючись рукою до руки можна значно зменшити біль, збільшивши сенсорну стимуляцію і таким чином «обдуривши мозок».

Секрет довголіття

Шведські вчені в ході дослідження довели , що у людини, яка часто обіймається, більше шансів збільшити тривалість життя. Крім того, їм вдалося встановити зв'язок між схильністю до здорового способу життя і кількістю фізичних контактів: зокрема, фахівці встановили, що збільшення обіймів здатне поліпшити спосіб життя людини – знизити його потяг до куріння і алкоголю.

Запорука соціального розвитку та психічного здоров'я дітей

Медики нагадують, що в обіймах потребують не тільки дорослі, а й маленькі діти. Крім того, в дитячому віці обійми вкрай необхідні для нормального психологічного розвитку, формування прихильності до інших людей та соціального розвитку.

«Існує безліч досліджень, в яких беруть участь діти-сироти, позбавлені обіймів і ласки батьків. Науково доведено, що часто у дорослому віці вони мають безліч емоційних проблем. Обійми дуже важливі всім дітям – численні дослідження показують, що вони можуть поліпшити сон, сприятливо впливати на психоемоційний та соціальний розвиток дитини», - каже американський психолог Шерон Деніелс.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів