Медики розповіли про негативний вплив офісної роботи на здоров'ї

0 коментувати
Робота в офісі шкодить здоров'ю
© Unsplash/Pixabay

Робота в офісі шкодить здоров'ю

Медики з усього світу розповіли, якої шкоди психологічному та фізичному здоров'ю несе робота в офісі

Стрес, понаднормова робота і малорухливий спосіб життя віднімають частину життя, в буквальному сенсі, впевнені фахівці. І справа не тільки у шкідливих перекусах, великому обсязі роботи або погано провітрюваному приміщенні, оскільки завдати шкоди здоров'ю можуть найрізноманітніші чинники, пише Tech Insider.

Сидячий спосіб життя

Тривале сидіння дуже негативно позначається на здоров'ї і може привести не тільки до частих болей у тілі, але й до ранньої смерті. Такі люди мають підвищений ризик розвитку захворювань опорно-рухового апарату, ожиріння, діабету, раку або серцевої недостатності, незалежно від регулярного відвідування спортивних секцій. Щоб знизити негативний вплив сидячого способу життя, медики радять регулярно міняти позицію і два рази на годину робити зарядку.


© Flickr / krispdk

© Flickr / krispdk


Згорблена спина

Більшість людей не тримають поставу під час сидіння, тому рекомендується вдатися до спеціальних пристроїв, які допомагають тримати спину рівною. В іншому випадку можна заробити цілий ряд хронічних захворювань, включаючи артрит та бурсит.


© Joshua Blount/flickr

© Joshua Blount/flickr


Використання столу з біговою доріжкою

Незважаючи на те, що постійна ходьба знижує ризик розвитку ожиріння або захворювань серця, це негативно відображається на якості виконаної роботи і знижує працездатність.


© Casey Bisson/Flickr

© Casey Bisson/Flickr


Пропуск сніданку

Завантажений образ життя часто не дає можливості нормально поснідати. Регулярна відмова від сніданку або прийом їжі на швидку руку може викликати перманентний стан стресу і порушення метаболізму. Крім того, це може стати причиною розвитку ожиріння та захворювань серця.


© Unsplash/Pixabay

© Unsplash/Pixabay


Фаст-фуд на обід

Часте вживання шкідливої їжі принесе шкоду не тільки травленню, але і може викликати проблеми серця через високий вміст шкідливих жирів.


© Unsplash/Pixabay

© Unsplash/Pixabay


Регулярна маятникова міграція

Більшість людей живуть далеко від робочого місця, тому, щоб дістатися вчасно, слід виїжджати за годину-півтори. Дослідження показують, що такий спосіб життя може привести до порушень сну, підвищення рівня холестерину і навіть депресії. Більш того, пересування громадським транспортом у годину пік знижує рівень задоволеності життям.


© fancycrave1/Pixabay

© fancycrave1/Pixabay


Мотиваційні зустрічі

Щоб зацікавити своїх працівників і згуртувати колектив великі компанії часто влаштовують мотиваційні зустрічі. Але дослідження показують, що змушуючи людей думати позитивно про що-небудь, компанії тільки підсилюють в працівниках почуття незадоволеністю життя і депресію.


© Unsplash/Pixabay

© Unsplash/Pixabay


Забруднене повітря приміщення

Мало хто знає, але найчастіше повітря в приміщенні більш забруднене, ніж на вулиці, незважаючи на кількість машин і відходи підприємств. Всесвітня організація охорони здоров'я запровадила таке поняття, як синдром хворого будинку, який позначає погане повітря офісу, що складається з патогенних бактерій, токсичних випарів або спор цвілі.


© David Wall/flickr

© David Wall/flickr


Частий контакт з принтером

Якщо регулярно не міняти фільтри, то частий контакт з копіювальною машиною може призвести до болю в грудях. Навіть лазерні принтери випускають частинки чорнила, які можуть осісти в легенях і потрапити в кров, що призведе до різних захворювань.


© Alan Cleaver/flickr

© Alan Cleaver/flickr


Робочий день тривалістю понад десять годин 

Європейська асоціація охорони здоров'я виявила, що регулярна робота впродовж більше десяти годин на 60 відсотків підвищує ризик серцевого нападу.


© jerrykimbrell10/Pixabay

© jerrykimbrell10/Pixabay


  Нестерпний начальник

Шведські медики прийшли до висновку, що постійний стрес, у якому перебувають працівники через нестерпного начальника, призводить до серцевих захворювань, ожиріння і депресії.


© Warner Bros.

© Warner Bros.


Понаднормова робота

Англійські медики стверджують, що додаткові робочі години у вечірній час можуть викликати діабет, ожиріння, рак і захворювання серця. У таких людей спостерігається зниження рівня гормону лептину, що відповідає за відчуття голоду, і підвищення рівня гормону стресу.


© Dr Papillon and Hoedic/flickr

© Dr Papillon and Hoedic/flickr


Недолік сонячного світла

Як розповідають фахівці, недолік сонячного світла не тільки призводить до блідості, але і негативно позначається на біологічних ритмах. Це може спричинити за собою проблеми зі сном і концентрацією.


© mickey970/Pixabay

© mickey970/Pixabay


Брудна клавіатура

За словами мікробіологів, на клавіатурі міститься величезна кількість бактерій, включаючи кишкову паличку та стафілокок, які викликають різні харчові захворювання.


© StartupStockPhotos

© StartupStockPhotos


Постійний набір тексту

Як пояснюють медики, через постійну роботу з клавіатурою, може розвинутися синдром зап'ястного каналу, який супроводжується болем і онімінням пальців. Також, може призвести до хронічних болів у зап'ястях.


© K2 Space/flickr

© K2 Space/flickr


Мишка знаходиться в одному положенні

Якщо зберігати мишку, а відповідно і руку в одному і тому ж положенні протягом дня, це може викликати болі в суглобах, які можуть стати хронічними.


© Lindsey Turner/flickr

© Lindsey Turner/flickr


 Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів