Канадські вчені пролили світло на переваги інтенсивних інтервальних тренувань

0 коментувати
Інтервальні тренування дають відмінний результат
© kongping/Flickr

Інтервальні тренування дають відмінний результат

60 секунд високоінтенсивного інтервального тренування експерти порівняли із 45 хвилинами помірних фізичних навантажень

Інтервальні тренування передбачають чергування навантажень: наприклад, 10 секунд спринту та хвилина легкого бігу підтюпцем, пише New York Times. Інтервальну схему застосовують у будь-якому типі фізичної активності.

Дослідники з університету Макмастера вирішили порівняти користь інтенсивних інтервальних навантажень з більш стандартними тренуваннями. Для цього експерти запросили 25 неспортивних добровольців і розділили їх на три групи.

Першу групу випробовуваних попросили регулярно займатися на велотренажері в помірному темпі по 45 хвилин. Другій групі призначили високоінтенсивне інтервальне тренування: 20 секунд крутити педалі тренажера швидко, дві хвилини повільно, знову 20 секунд швидко і знову дві хвилини повільно. При цьому повна тривалість тренування повинна була становити 10 хвилин. Третя група була контрольною і не змінювала у звичному способі життя нічого.

Через три місяці експерименту учасники першої та другої груп показали однаковий результат: підвищили витривалість на 20%, знизили інсулінорезистентність і поліпшили стан м'язів.

При цьому добровольці з першої групи наїздили на велотренажері 27 годин, а учасники другої – тільки шість. Проте в стані напруги останні перебували лише 36 хвилин. Це доводить, що одна хвилина високоінтенсивного інтервального тренування ефективна так само, як 45 хвилин помірних навантажень.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів