Як не зіпсувати стосунки після народження дитини: п'ять порад шведських учених для молодих батьків

0 коментувати
Якщо у вас з'явився малюк, не забувайте проявляти почуття до партнера
© Olya Batishcheva/Flickr

Якщо у вас з'явився малюк, не забувайте проявляти почуття до партнера

Шведські експерти виявили, що близько 30% пар, у житті яких з'явилась дитина, урешті-решт розлучаються

З народженням малюка нерідко виникає криза сімейного життя. Романтичні побачення та поцілунки змінюються безсонними ночами й брудними памперсами, пише Daily Mail.

Однак, за словами вчених, подружні стосунки після пологів можуть не тільки не погіршитися, а й вийти на новий, більш глибокий та ніжний рівень. Фахівці з Гетеборзького університету Швеції назвали п'ять способів збереження стосунків новоспечених батьків.

1. Відкритість у спілкуванні. Комунікація подружжя повинна бути чіткою та відвертою. Не варто нічого одне від одного приховувати, замість незрозумілих натяків про свої бажання і наміри слід говорити прямо. Оскільки народження малюка – це й так важкий період, важливо налагодити взаєморозуміння.

2. Чуттєвість. Щодня молоді батьки повинні бути щедрими на фізичний контакт. Поцілунки й обійми зберігають між подружжям іскру любові й ніжності, прояв почуттів допомагає уникати конфліктів і сварок.


© Olya Batishcheva/Flickr

© Olya Batishcheva/Flickr


3. Спільне проведення часу. Жінка та чоловік повинні відчувати себе як закоханою парою, так і щасливою родиною. В ході дослідження, яке проводили шведські фахівці, з'ясувалося, що пари, які розірвали свій шлюб, частіше скаржилися на загальну незадоволеність стосунками та низьку якість сексуального життя, ніж пари, які зберегли сім'ю.

4. Підтвердження любові. Перебувати в гарному настрої, коли сильно втомився, складно. Однак подружжя повинні бути переконані в тому, що вони не передають партнеру свої негативні думки. Навпаки, чоловік і дружина повинні регулярно підтверджувати свою любов і вдячність. Відсутність впевненості в тому, що тебе люблять і цінують, нерідко призводить до розлучення.

5. Звернення за допомогою. Експерти стверджують, що деякі пари могли б уникнути розлучення, якщо би вчасно звернулися за допомогою до фахівця. Якщо подружжя помічає труднощі у взаєморозумінні, холод з боку партнера або інші ознаки розладу стосунків, вони не повинні тікати від проблем.

Найкращий вихід – поки не стало пізно, записатися на прийом до психолога або консультанта з питань шлюбу. Згідно з дослідженням, багато пар приходять до «безпідставного розлучення» внаслідок тимчасових складнощів. Не бійтеся просити професійної підтримки. Це краще, ніж розлучитися з коханою людиною, і потім про це шкодувати.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів