Нехай ніщо не потурбує. Експерти розкрили секрет боротьби з безсонням

1 коментувати
Щоб сон був здоровим, треба прибрати смартфон або планшет подалі
© Giulia Fiori/Flickr

Щоб сон був здоровим, треба прибрати смартфон або планшет подалі

Фахівці в області продуктивності та життєвих ритмів людини поділилися рецептом міцного сну

Расмус Хугард, Жаклін Картер і Джилліан Котс – досвідчені тренери в практиці уважності. У своїй новій книзі One Second Ahead: Enhance Your Performance at Work with Mindfulness вони діляться з читачами порадами щодо поліпшення якості сну, передає Healthista.

Більшість людей насилу згадують період, коли вони висипались декілька ночей поспіль. На думку експертів, корінь проблеми лежить у нестачі мелатоніну.

Мелатонін, що виробляється епіфізом, регулює добовий ритм організму, допомагає розслабитися та міцно заснути. Також цей гормон зміцнює захисні функції імунної системи, регулює роботу серцево-судинної системи й допомагає боротися зі стресом.


© Nico/Flickr

© Nico/Flickr


Саме рівень мелатоніну в організмі людини визначає якість сну. Щоб налаштувати правильний режим вироблення цього гормону і більше не страждати від безсоння, фахівці рекомендують перед сном повністю звільнити розум від зайвих думок.

Для цього треба лягти на спину та зробити кілька глибоких вдихів. Тіло і розум повинні розслабитися й заспокоїтися. Якщо людина різко прокидається посеред ночі, експерти радять зробити те ж саме.

Окрім того, перед сном не слід користуватися смартфонами, планшетами й дивитися телевізор. Синє світло, що випромінюється від електроніки, пригнічує шишковидну залозу, і, відповідно, перешкоджає виробленню мелатоніну. Вимикайте екрани подібних пристроїв за годину до сну.

Також, щоб нормалізувати рівень мелатоніну та припинити нервувати через дрібниці, протягом останньої години вечора корисно вимити посуд, вигуляти собаку або викинути сміття. Дрібні побутові активності допомагають відволіктися від проблем, розслабитися і, врешті-решт, заснути без задніх ніг.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів