Британські вчені розповіли, про що може свідчити стан рук і нігтів

0 коментувати
Іноді проблеми зі здоров'ям видно на долонях
© NicolePina/Flickr

Іноді проблеми зі здоров'ям видно на долонях

Експерти поділилися інформацією про 12 ознак погіршення здоров'я, які можна помітити на долонях, пальцях, нігтях

«Коли я вітаюся зі своїми пацієнтами, в першу чергу я звертаю увагу на їхні руки» – каже лікар Річард Рассел. На думку медика, зовнішній вигляд долонь – це один з найкращих способів проаналізувати стан організму, повідомляє Mirror.

12 фактів про здоров'я, які можна дізнатися, подивившись на свої руки, виглядають так:

1. Посинілі пальці можуть бути ознакою поганого кровообігу. Пальці, що змінили свій колір, можуть свідчити про хворобу Рейно, під час якої у кінцівках людини відчувається біль, оніміння і поколювання.

2. Борозенки на нігтях. Вертикальні й горизонтальні лінії на нігтях говорять про те, що людина нещодавно оговталась після серйозної інфекції або важкого захворювання.

3. Бліде нігтьове ложе може бути ознакою залізодефіцитної анемії, під час якої людина відчуває втому, запаморочення і проблеми з серцем.

4. Тремтіння рук може виникати у людей, які страждають від неврологічних розладів. Тремтячі руки нерідко сигналізують про розвиток хвороби Паркінсона.

5. Темні плями на нігтях часто свідчать про меланому. Якщо ви помітили у себе або у близької людини такі потемніння, негайно зверніться до лікаря.

6. Барабанні пальці. Якщо кінцеві фаланги пальців деформувалися і стали товщими, людина страждає на хронічне захворювання серця, легенів або печінки.

7. Червоні плями на долонях нерідко виявляються ознакою такої хвороби, як еритема, яка пов'язана з проблемами печінки.

8. Розпухлі пальці можуть бути пов'язаними з проблемами харчування або з ПМС. Однак вони також можуть свідчити про зниження функції щитовидної залози та про ревматоїдний артрит.

9. Спітнілі долоні – це ознака пережитого стресу або гіперфункції щитовидної залози.

10. Закручені всередину пальці – класичний симптом контрактури Дюпюїтрена, або долонного фіброматозу.

11. Жовтуватий і зеленуватий колір нігтів свідчить про наявність грибкової інфекції.

12. Потовщення кісточок кулаків часто є ознакою сімейної гіперхолестеринемії. СГ характеризується високим рівнем холестерину в крові та виникненням серцево-судинних захворювань.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів