Біологічне хакерство. Американські вчені розповіли, як подолати синдром зміни часових поясів

0 коментувати
Швидко налаштувати біологічний годинник можна за допомогою світлотерапії
© obpia30/Pixabay

Швидко налаштувати біологічний годинник можна за допомогою світлотерапії

Вчені Стенфордського університету, Каліфорнія, стверджують, що знайшли спосіб боротьби з джетлагом - синдром зміни часових поясів

Даний синдром виникає внаслідок тривалих перельотів, коли внутрішній годинник організму перестає збігатися з географічним, пише Business Insider. Зазвичай, у людини спостерігається безсоння, головні болі, втрата апетиту, постійне відчуття втоми. Відзначається, що на відновлення в середньому потрібен день на кожен новий часовий пояс.

Щоб скоротити час адаптації, американські вчені запропонували свій спосіб, який передбачає використання стробоскопа. Професор Джеймі Зейтзер пояснює, що короткі спалахи світла з певною періодичністю допомагають переналаштувати біоритми людини навіть під час сну. Це відбувається за рахунок того, клітини в задній частині очей виявляють світло навіть через закриті повіки і відправляють імпульси в головний мозок, де відбувається переналаштування. Крім того, в проміжках між спалахами клітини мають можливість відновитися, щоб повторити процедуру. Вчені назвали цей метод біологічних хакерством.

Щоб переконатися в правильності своїх ідей, експерти провели дослідження з декількома волонтерами віком від 19 до 36 років. На початку в них виробили режим сну, попросивши їх засинати і прокидатися в один і той же час протягом двох тижнів. Після чого, людей попросили переночувати в лабораторії, де їм змінили режим і розділили на дві групи: перша знаходилася протягом години під звичайним світлом, друга - під стробоскопом. В результаті було виявлено, що на наступний вечір люди з другої групи захотіли спати на дві години пізніше, в той час як волонтери в першій групі відчули сонливість на півтори години раніше.

Таким чином, вчені заявляють, що миготливе світло є найбільш дієвим способом боротьби з джетлагом. Більше того, щоб отримати ефект, достатньо однієї години світлотерапії.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів