Австралійський психолог: використання гаджетів змушує мозок працювати швидше

0 коментувати
Сучасні технології підштовхують наш мозок до того, щоб працювати швидше, але також прискорюють плин часу.
Allan Ajifo via Flickr

Сучасні технології підштовхують наш мозок до того, щоб працювати швидше, але також прискорюють плин часу.

Якщо вам все частіше здається, що час біжить швидше, то вам не здається. До такого висновку прийшла психолог з університету Джеймса Кука (Австралія) Аойфе Маклафлін. Вона вважає, що регулярне використання сучасних гаджетів і технологій змушує наш мозок працювати швидше, що відбивається на сприйнятті часу

"Я виявила деякі свідчення того, що взаємодія з технологіями і техноцентрическим суспільством підвищило нашу внутрішню швидкість. Хоча це може допомогти нам працювати швидше, це також змушує відчувати більший тиск часу. Поки швидкість життя зростає, доступнний час, що сприймається суб'єктивно, скорочується, викликаючи відчуття, що час тисне на нас", - говорить доктор Маклафлін.

Вона сама не впевнена, чи принесе "прискорення мозку" користь, чи піде на шкоду. З одного боку, це призведе до збільшення кількості стресів, може посприяти розвитку депресії і позначиться на рівні стомлюваності. З іншого боку, підвищена швидкість обробки інформації може бути корисна в ряді ситуацій.

І як людина, яка буквально живе в своєму смартфоні, може зупинити час? Доктор Маклафлін просто радить відключати телефони й забувати про інтернет в хвилини відпочинку. Вона додає, що це не просто життєвий порада. За її словами, "є наукові причини, щоб взяти паузу і просто понюхати троянди".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів