Австралійські дієтологи спростували користь та ефективність палеолітичної дієти

1 коментувати
Палеолітична дієта сприяє набору ваги
© dbreen/Pixabay

Палеолітична дієта сприяє набору ваги

Австралійські дієтологи розкритикували палеолітичну дієту і відкрили її негативні наслідки

На сьогоднішній день палеолітична дієта є однією з найбільш популярних методик схуднення і передбачає раціон, заснований на харчуванні стародавніх людей періоду палеоліту. Люди можуть їсти м'ясо, рибу, овочі, фрукти, горіхи і зелень, при цьому повністю виключаються зернові та молочні продукти, бобові, цукор, і багато іншого, пише NY Daily News.

Як розповідає Соф Андрикопулос, президент Австралійської асоціації дієтологів, дотримання такого режиму харчування навпаки спричиняє набір ваги. Особливо великої шкоди така дієта несе здоров'ю людей з ожирінням і хворих на діабет.

Експеримент з мишами показав, що за вісім тижнів такої дієти тварини набрали 15 відсотків від власної ваги. Для людини, вагою 90 кілограмів, це означає набір 13 зайвих кілограмів. Більш того, у мишей діагностували порушення толерантності до глюкози, що означає переддіабет.

Дієтологи також прийшли до висновку, що палеолітична дієта позбавляє організм безлічі корисних вітамінів і елементів, чкерез що у людини можуть розвинутися інші хвороби, включаючи порушення шлунково-кишкового тракту, анемію та інші. Крім того, фахівці стверджують, що немає прямих доказів того, що первісні люди були стрункими. Швидше навпаки, оскільки їм доводилося виживати в суворих умовах, особливо взимку.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів