Американський експерт розвінчав шість міфів про метаболізм, які заважають схуднути

0 коментувати
Поступово прискорити обмін речовин допоможе силовий тренінг.
© Unsplash/Pixabay

Поступово прискорити обмін речовин допоможе силовий тренінг.

Американський фітнес-інструктор і фахівець зі здорового харчування Майк Деблер розвінчав шість міфів про метаболізм, які заважають схуднути

Як пояснює експерт, в прагненні скинути зайву вагу метаболізм відіграє одну з ключових ролей, адже від цього залежить наскільки швидко будуть скидатися кілограми, передає Prevention. Багато хто шукає для себе різні варіанти прискорення обміну речовин, але в результаті стикаються з несподіваним результатом - вага починає рости. Щоб схуднення мало успіх, а організм залишився здоровим і міцним, спеціаліст пропонує уникати популярні помилки.

Міф 1. Сніданок прискорює метаболізм

Як розповідає експерт, незважаючи на поширену думку, що сніданок вважається найголовнішим прийомом їжі, він ніяк не впливає на швидкість обміну речовин. Насправді для людини важливим є не час вживання їжі, а кількість, аже саме це впливає на запуск метаболізму. Таким чином, снідати чи ні залежить від способу життя та уподобання кожного.


© Unsplash/Pixabay

© Unsplash/Pixabay


Міф 2. Часте роздроблене харчування краще, ніж три прийоми їжі

Такий підхід до формування режиму харчування не тільки не допомагає прискорити обмін речовин, але в більшості випадків призводить до набору ваги. Це викликано тим, що людям складно орієнтуватися в розмірах порцій, тому вони починають переїдати. Як розповідає Деблер, навіть якщо людина правильно добирає продукти і розмір страв, то такий підхід неодмінно допомагає схуднути, але не за рахунок прискореного метаболізму, а за рахунок скорочення калорій.


© lee_2/Pixabay

© lee_2/Pixabay


Міф 3. Високоінтенсивні інтервальні тренування прискорюють метаболізм

Хоча такі тренування сприяють інтенсивному спалюванню жиру, вони ніяк не впливають на швидкість обміну речовин. Експерт пояснює, що позитивно впливає на метаболізм кількість м'язової маси. Таким чином, поступово прискорити обмін речовин допоможе силовий тренінг.


© Wokandapix/Pixabay

© Wokandapix/Pixabay


Міф 4. Кофеїн і гостра їжа прискорюють метаболізм

Дане твердження не більше, ніж міф, стверджує експерт. Після вживання кави або гострих страв відбувається невелике збільшення виробництва тілом тепла і приплив енергії, але це не вказує на прискорення обміну речовин. Насправді така їжа засвоюється як і будь-яка інша.


© englishlikeanative/Pixabay

© englishlikeanative/Pixabay


Міф 5. Метаболізм сповільнюється з віком

За словами експерта, обмін речовин сповільнюється з віком тільки в тому випадку, якщо людина стає менш активною. Якщо ж вона не сидить на місці і займається тим, що їй подобається, то не варто переживати, оскільки обмін речовин залишиться на колишньому рівні.


© Robert1234/Pixabay

© Robert1234/Pixabay


Міф 6. Метаболізм сповільниться у разі відмови від одного із прийомів їжі

Як розповідає спеціаліст, відмова від сніданку, обіду або вечері не вплине на обмін речовин, якщо це відбувається регулярно. Більше того, щоб сповільнився метаболізм, потрібно протягом довгого часу сидіти на дуже низькокалорійній дієті, яка не буде приносити достатньо енергії організму. Тому не варто переживати через те, що не знайшлося часу поїсти.


© Firmbee/Pixabay

© Firmbee/Pixabay


Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів