Американський експерт поділився ефективними способами поліпшення уваги та пам'яті

0 коментувати
Щоб поліпшити пам'ять, потрібно регулярно її тренувати
© Pixabay

Щоб поліпшити пам'ять, потрібно регулярно її тренувати

Тренер Чемпіонату США з пам'яті та автор книги Бізнес пам'яті Френк Фельбербаум розкрив секрет уважності й зосередженості

Через залежність від сучасних технологій середня тривалість концентрації уваги людини за останній рік впала з 12 секунд до восьми, повідомляє New York Post.

«Пам'ять – це процес. Якщо ви навчитеся контролювати процес, ви зможете поліпшити і пам'ять, і увагу», – стверджує Фельбербаум, – «Головне – використовувати правильні методи».

В якості дієвого способу поліпшити зосередженість і пам'ять експерт пропонує техніку «палац пам'яті». Для розвитку ораторської майстерності цю методику використовували давні греки, а Шерлоку Холмсу вона допомагала вирішувати заплутані загадки.

Ідея способу полягає в тому, щоб запам'ятовувати всю інформацію та образи, з якими людина стикається за день. «Повернувшись додому з роботи, сядьте, закрийте очі й подумки проживіть свій день заново», – радить Френк Фельбербаум.

Процес таких спогадів вимагає детальної візуалізації будинків, офісів, вулиць, коридорів, зустрічних пішоходів. Однак якщо така практика увійде у звичку, людина відчує поліпшення пам'яті, підвищення концентрації уваги та якісну швидкість розумової реакції.

Щоб поліпшити концентрацію уваги, Френк Фельбербаум також рекомендує регулярно дивитися на складний геометричний символ східного релігійного мистецтва – мандалу. Експерт стверджує, що якщо уважно розглядати мандалу вранці та ввечері протягом двох хвилин, то через шість тижнів зосередженість людини підвищиться на 20-25%.


Буддийский символ мандала © Rubin Museum of Art

Буддійський символ мандала © Rubin Museum of Art


Серед інших методів тренування пам'яті та уваги Фельбербаум зазначає вивчення віршів, запам'ятовування чисел, фіксацію імен усіх нових знайомих за допомогою асоціацій, а також – створення власних історій за допомогою смайликів.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів