ZIK презентує документальне кіно про січових стрільців

0 коментувати
ZIK презентує документальне кіно про січових стрільців

У суботу, 2 квітня, о 23.00 в ефірі телеканалу ZIK у рамках циклу «Героїчна Україна. Хроніки» вийде документальна стрічка режисера Тараса Химича «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919». Також в історичному кіноциклі ZIKу глядачам будуть продемонстровані стрічки «Срібна земля», «Золотий вересень» та дилогія «Хроніки УПА»

Документально-ігровий фільм від режисера Тараса Химича «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» є продовженням циклу пізнавальних фільмів з історії України першої половини минулого століття. Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців. Як стверджують автори, через події сьогодення мотиви та вчинки історичних персонажів стають більш зрозумілими. 

Це перший в Україні документальний фільм з використанням найсучасніших технологій у форматі 4K. Крім основного складу творців стрічки було задіяно сотні людей. Серед них професійні актори театрів ім. М. Заньковецької та Л. Курбаса. До роботи над фільмом долучилися ветерани АТО, військові, а також реконструкторські клуби. З постановкою військових сцен допоміг ветеран АТО Володимир Правосудов. Та найскладнішим під час роботи над фільмом автори називають пошук одягу та уніформи – потрібно було майже 5 місяців, аби замовити однострої в 4 країнах. Весь процес створення стрічки тривав 15 місяців.

«Чому саме січові стрільці? Тому що на Заході багато легенд і поезії навколо цієї теми, а на Сході – незнання і від цього часто несприйняття.  І тому що насправді я особисто нічого послідовного не знав про цей період... Для мене історія – це пережиття простих людей.  А справжне завершення  війни – це примирення, навіть якщо для цього потрібно сто років», – розповідає про «Легіон» режисер Тарас Химич.

«Цей фільм – не просто яскрава стрічка, яка доступно пояснює складні історичні процеси, а показник того, що Україна може виробляти якісне кіно світового рівня», –  вважає генеральний директор медіа-холдингу ZIK Ігор Туркевич.  

Окрім того, після показу фільму буде обговорення картини в спецвипуску «Історичної правди з Вахтангом Кіпіані».

Телеканал ZIK розпочав свою роботу 1 вересня 2010 року. Проекти виходять із двох студій – ZIK-Львів і ZIK-Київ, яку було відкрито 25 травня 2014 року. На початку минулої осені, 1 вересня, телеканал відзначив 5-річчя свого мовлення.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів