Театр переселенця та опера-цирк від Троїцького. Як пройшов вікенд на Гогольfest

0 коментувати
Організатори кажуть, що за вихідні на Гогольfest побувало близько 25 тисяч відвідувачів
Фото: Наталія Царалунга

Організатори кажуть, що за вихідні на Гогольfest побувало близько 25 тисяч відвідувачів

На першому вікенді найбільшого фестивалю сучасного мистецтва Гогольfest, за словами організаторів, побувало близько 25 тисяч відвідувачів. Різноманітна програма пропонувала гостям заходи на різний смак - від вистав про життя вимушених переселенців до кінетичного спектаклю й опери-цирку від засновника фестивалю Влада Троїцького

За два вихідних дні Троїцький встиг подати на глядацький суд дві свої нові роботи – кінетичний спектакль ...але вітер... і оперу-цирк Вавилон.

У своїй першій прем'єрі режисер спробував заговорити з глядачем новим видом сучасного мистецтва – кінетичним, що творить за допомогою світла, руху й звуку. У створенні годинної кінетичної вистави були задіяні троє акторів - Ольга Пінаєва, Катерина Лукашева й Микита Скоморохов, барабанщик, вокалістка Марічка Штирбулова, а також півсотні вентиляторів і десятки метрів прозорої плівки.

Актори розповідали свою історію на тлі фантастичної картини, створеної направлюваними потоками повітря й плітвкою, що розвівається, під дивовижні наспіви у народному стилі та звучання різних ударних інструментів.


 

Для опери-цирку Вавилон Троїцький вивів на сцену солістів Нової опери, артистів цирку й музикантів. Музичну партію опери створили композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко.

Зовсім протилежна за кількістю подій та звукового наповнення до монотонної та медитативної кінетичної постановки опера Вавилон, як і весь фестиваль цього року в цілому, була присвячена міфу про вавилонську вежу. Тут знайшлося місце розповіді про гнів Бога на охоплених гордістю будівельників Вавилона, про вавилонську блудницю. Оркестрові партії перемежовували уривки з Одкровення Іоанна Богослова, що нагадують глядачам про сюжет самого міфу.

 

Також у неділю двома роботами - Документальним проектом з переселенцями з Криму і спектаклем Де Схід? – відкрилася Сцена переселенця, місія якої протягом тижня дослідити питання вимушеної міграції, винести на загальне обговорення найбільш кричущі проблеми переселенців, а також розглянути шляхи з адаптації на новому місці.

Перший свій день Сцена переселенця присвятила розповіді про долі переселенців з Криму і Донбасу. Незважаючи на відволікаючі фактори у вигляді яскравої та барвистої барахолки, достатку вражаючих експонатів і скульптур, а також ароматів фуд-корту, обидва заходи зібрали повні зали.

У суботу відкрився майданчик ще одного нового партнера Гогольfest цього року – Atlas Stage. У вихідні поціновувачі сучасного мистецтва змогли завершити знайомство з фестивальною програмою виступами гуртів Один в каное, Vivienne Mort, The Erised, а також Alloise, Cepasa і Ольги Пулатової (Flëur).

  

З повною програмою арт-фестивалю можна ознайомитися на сайті Гогольfest 2016.

 

ЧИТАЙТЕ ОСТАННІ НОВИНИ ПРО НАЙБІЛЬШИЙ АРТ-ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНИ ГОГОЛЬFEST 2016 В СПЕЦТЕМІ НВ

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та ВКонтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів