Сага про Донбас. Огляд книг від НВ

Сага про Донбас. Огляд книг від НВ

Перший роман про людську трагедію, яка відбувається сьогодні на сході України, та її справжню причину представляє автор, уродженець Луганської області

На Форумі книговидавців у Львові до мене підійшов чоловік середніх років і запитав, навіщо йому читати мою книгу. На кілька секунд я забарився, а потім відповів: "Тому що ця книга розкладає ситуацію в Донбасі на молекулярному рівні". Тепер я думаю, що таке формулювання — найточніша характеристика мого роману.

Я народився в місті Ровеньки Луганської області, через який у свій час пролягала лінія фронту, а зараз він знаходиться під окупацією. У цьому місті залишилися мої рідні, багато з яких відмовилися від мене через мою проукраїнську позицію. Я знаю безліч історій, коли мої знайомі і близькі підтримували сепаратизм і навіть йшли у так зване ополчення.

Люди з мого оточення в Києві не до кінця розуміють, чому жителі Ровеньків так чинять, які їхні мотиви, чого вони в кінцевому підсумку хочуть. І ця книга написана, щоб дати відповіді на безліч питань.

У центрі сюжету — реальна історія мого родича, невдалого художника. Він заробляє на життя у шахті, і чимала частина його життя проходить у тьмі. Його творчий потенціал роздавлений важким побутом, а сім'я для нього не притулок, а поле битви. Його існування — низка невідповідностей. І коли приходить війна, він йде слідом за нею і відправляється на фронт воювати за відділення Донбасу. Він реалізується у війні, стає її частиною.

Ця книга написана, щоб дати відповіді на безліч питань

І це його щастя і його біда. Втім, у нього є рідний брат, прихильник єдиної України і противник окупації, повна його протилежність.

З осені 2013 року, з тих пір, як Україна стала гарячою точкою, країна живе в шаленому новинному ритмі. Цю саму динаміку невеликих подій, новин з фронту і подій великої політики, які нескінченним потоком обрушуються на голови українців, я намагався передати у своїй книзі.

Що відбувається з рідними братами в якийсь момент переходить межу простого буттєвого оповідання і йде углиб проблем українського суспільства. Так книга виходить за рамки художньої і стає документальною. І саме там виявляється відповідь, чому дві частини України такі різні і водночас такі схожі.

Матеріал опублікований в НВ №34 від 18 вересня 2015 року

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів