Прогулянки по Києву разом з "Київстар": мобільні корисності для знайомства зі столичними пам'ятками

0 коментувати
Прогулянки по Києву разом з "Київстар": мобільні корисності для знайомства зі столичними пам'ятками

Куди в першу чергу відправляються туристи, які вперше приїхали в Київ?

Як правило, це три-чотири відомі пам'ятки в центрі міста. А між тим, українська столиця з багатовіковою історією зберігає в собі сотні таємниць, які ховаються на її звивистих вуличках, невеликих затишних дворах та парках. Але навіть самі кияни не знайомі і з малою часткою історичної спадщини столиці. Тому, вирушаючи на прогулянку по Києву, не забудьте взяти свій смартфон, який тепер легко перетвориться на мобільний путівник.

Щоб зібрати всі пам'ятки історії Києва в одному мобільному додатку, зробивши їх доступними в будь-який момент для всіх бажаючих, компанія «Київстар» реалізувала проект «Ознакування історичних пам'яток Києва». Спільно з істориками та краєзнавцями з Управління культурною спадщиною міста та за підтримки КМДА була проведена велика підготовча робота по запуску освітнього проекту.

 


12076885_1027368033960146_1079718585_n«До столиці щороку приїжджає велика кількість туристів, кількість яких зростає з кожним днем. Київ приваблює туристів зі всього світу своїм неповторним архітектурним виглядом і найдавнішою історією. Ось чому цей соціально-освітній проект Київстар дуже важливий для всіх нас: він дає можливість киянам дізнатися більше про своє місто та полегшує знайомство з пам'ятками для наших гостей», – зазначає Діана Попова, директор департаменту культури КМДА.

 


img_2055На кожному з історичних об'єктів, що ввійшли в проект, розміщена спеціальна інформаційна табличка з українською та англомовною версією короткої інформації та QR-кодом для переходу на мобільний додаток проекту.

Ваш мобільний пристрій зчитує QR-код з інформаційної таблички і менше ніж за секунду переводить на спеціально розроблений сайт проекту «Історія Києва одним доторком» з розгорнутою достовірною інформацією щодо конкретного об'єкта, на якому монтована та сама табличка.

 


og_2015_05_22_022706_____Детальніше про додаткові можливості пізнавального дозвілля для киян і гостей столиці розповідає Наталія Дадівєріна, керівник проекту «Ознакування історичних пам'яток Києва», PR-менеджер по Центральному регіону компанії «Київстар».

– Розкажіть, будь ласка, у чому полягала головна мета проекту?

– Цим проектом ми хочемо допомогти киянам і гостям столиці з допомогою мобільних технологій більше дізнатися про найцікавіші знакові історичні та архітектурні пам'ятки Києва, серед яких є також занесені до спадщини ЮНЕСКО. Ми подбали, щоб така можливість була у абонентів всіх операторів, у тому числі і зарубіжних.

– Як з'явилася ідея створення такої програми?

– У Київстар є успішний досвід реалізації подібних освітніх проектів, покликаних донести історичні знання. Наприклад, компанія створила мультимедійний додаток Vkraina.com. Ми дуже любимо Україну і прагнемо популяризувати знання про нашу батьківщину. Дуже хочемо, щоб кияни та гості столиці мали додаткові можливості дізнатися більше про наше прекрасне місто.

– Яким чином вдалося забезпечити достовірність даних проекту?

– Для нас це дуже важливе питання: вся інформація ретельно підготовлена вченими-істориками, по кожному об'єкту оформлено спеціальний паспорт, дані перевірені великою групою фахівців. Цю відповідальну частину проекту допоміг реалізувати наш партнер – Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам'яток історії, культури і заповідних територій.

– Чи зможуть користувачі легко розібратися в тому, як користуватися додатком?

– Ми подбали, щоб мобільна версія мала зручний формат для перегляду на різних мобільних пристроях. Дані розміщені таким чином, щоб одним дотиком, відсканувавши QR-код, кожен бажаючий зміг ознайомитись з цією історією і пройти невелику віртуальну екскурсію. На випадок, якщо у людини немає QR-рідера, є пряме посилання на сторінку конкретного об'єкта, біля якого ви знаходитесь. Вбиваєте посилання на свій гаджет і користуєтеся мобільним екскурсоводом. На кожній інформаційній табличці об'єкта – коротка інфовижимка українською та англійською мовами.

– У Вас вже є попередня інформація щодо популярності проекту?

– У вересні найпопулярнішими у користувачів проекту були Києво-Печерська лавра, Золоті ворота та Університет імені Тараса Шевченка. Можу поділитися такою інформацією: кожні два тижні ми моніторимо статистику переходів з QR-кодами перших 40 локацій. З жовтня ми зможемо проводити моніторинг всіх 100 об'єктів.

Якщо говорити про стартовий тиждень проекту в травні, то найбільша кількість відвідувань сайту проекту було за QR-кодом інформаційної таблички Бессарабського кварталу. Ми з колегами, які працюють над проектом, чекали, що це буде одна з локацій на Андріївському узвозі або на Подолі, можливо, Арсенал або Лавра, які увійшли у перелік першої партії учасників проекту. Але не вгадали. ТОП-5 пам'яток перших вихідних серпня – дзвіниця Софії, Караїмська кенаса, Золоті ворота, Києво-Печерська лавра та Головпоштамт. Чекаємо результатів жовтня.

– А хто займається фінансуванням реалізації даного проекту?

– Це наша соціальна інвестиція, всі витрати проекту покриває компанія.

– Поділіться, будь ласка, планами щодо розвитку проекту.

– До початку жовтня проект поповнився ще 60 об'єктами. Таким чином, в цьому році в рамках проекту реалізована можливість віртуальної освітньої екскурсії приблизно по 100 об'єктах Києва.

Ми готові рухатися далі, якщо наші партнери з профільних підрозділів КМДА будуть продовжувати роботу над його розвитком. У столиці пам'яток архітектури та знакових історичних місць достатньо. Якщо вирішимо спільними зусиллями поповнити проект новими пам'ятками, нам буде необхідна експертиза колег з підрозділу ГУОКС в цьому питанні. На наступний рік ми вже формуємо плани по інтеграції корисних інновацій в соціальні проекти, в тому числі і для Києва. Попередньо в рамках робочих груп таких проектів ми також почали їх обговорення з нашими партнерами.

 


6_01Петро Чернишов, президент Київстар, особисто презентує одну з інформаційних табличок, відкритих до Дня Києва. У будинку, на стіні якої вона прикріплена, нещодавно компанія відкрила свій новий фірмовий магазин.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів