Нова промислова революція. Огляд книг від НВ

0 коментувати
Нова промислова революція. Огляд книг від НВ

Два десятиліття всім здавалося, що Китай міцно тримає в руках вимпел лідера. Однак недавній обвал азіатських ринків та інші макроекономічні фактори показали: нинішня модель, при якій американці і європейці купують китайські товари, доживає останні роки

З'явилася нова тенденція, яка обіцяє розвиненим країнам блискуче економічне майбутнє. Інноваційний потенціал США, накопичений напередодні кризи, помножений на глобальні зміни на товарних ринках, незабаром дасть потужний синергетичний ефект. Промислове виробництво повернеться з‑за океану в США та Європу, відроджуючи ринок праці і всю західну економіку.

Серед причин, які спровокують повернення лідерства в розвинені країни, будуть нові технології: США та Західна Європа домоглися успіху в технології 3D-друку. Це дає шанс відкрити нові типи виробництва, а також нові можливості по його автоматизації.

Крім того, відбувається повернення до індивідуалізації товарів: споживачі вже не хочуть отримувати ширвжиток, і компаніям доведеться виробляти товари в розвинених країнах, якщо вони хочуть продавати їх громадянам цих небідних країн. І не варто забувати про те, що зарплати і в Китаї ростуть, а значить, Китай позбавляється своєї конкурентної переваги. У результаті в компаній все менше причин переводити виробництво в цю країну.

 

Матеріал опублікований в НВ №1 від 15 січня 2016 року

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів