Мінкульт: На "російських торгах" у Лондоні не продавали картину Айвазовського, що зберігалася в Криму

0 коментувати
Картина Івана Айвазовського Корабельна аварія була написана в 1876 році
see-art.ru

Картина Івана Айвазовського Корабельна аварія була написана в 1876 році

Картина Івана Айвазовського Корабельна Аварія, продана на аукціоні Сhristie's, не належала до колекції Феодосійської картинної галереї, заявив начальник управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України Василь Рожко

Як повідомляє Укрінформ, чиновник зазначив, що продана картина датується 1875 роком і за документами, наданими аукціонним будинком, перебувала у власності французьких колекціонерів з 60-го року.

Він розповів, що загалом відомо про не менш п'яти картин з назвою Корабельна аварія. Вони знаходяться у Венеції, Санкт-Петербурзі, Єревані, а у Феодосійському музеї є дві картини з такою назвою, датовані 1843 і 1876 роками.

Рожко додав, що сьогодні Мінкультури не може перевірити, що відбувається на тимчасово окупованій території з музейними предметами і культурними цінностями, і для цього потрібні спеціальні моніторингові місії Ради Європи, можливо ЮНЕСКО.

"Тому закликаємо міжнародні організації не співпрацювати з російськими музеями, які вивозять або можуть вивозити культурні цінності і робити з них виставки за межами Криму", - заявив Рожко.

Раніше російська газета КоммерсантЪ повідомила, що в Лондоні на "російських торгах" аукціонного дому Сhristie's була продана картина Івана Айвазовського Корабельна аварія, яка до окупації Криму зберігалася у Феодосійській галереї.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів