Культура з Павлом Маковим. Знаменитий український художник називає п'ять творів, які вразили його найбільше

0 коментувати
Культура з Павлом Маковим. Знаменитий український художник називає п'ять творів, які вразили його найбільше

Знаменитий український художник Павло Маков назвав п'ять творів, які вразили його найбільше

1. Картина Леонардо да Вінчі Благовіщення

Ця картина, хоч і була написана понад 500 років тому,— розповідь про той холодний комп'ютерний світ, в якому ми зараз живемо. Це холод і жах космосу. Робота, яка говорить: надії немає. Хоча вся її структура — про те, що надія начебто є.

2. Роман Тараса Прохаська Непрості

Дуже сильний роман, який я читав двічі. Він заворожує і не відпускає. Непрості — суцільна метафора, хоча і заснований на реальному житті. Але боюся, що за межами України він виявиться абсолютно незрозумілим.

3. Роман Джеймса Джойса Улісс

Твір Джойса унікальний тим, що, по суті, з лайна він зміг зробити геніальну річ. З богом забутого, нікому не потрібного Дубліна, з нічого він зміг створити екзистенційний шедевр.

4. Фільм Сергія Лозниці Щастя моє

Фільм розповідає про наше життя, про те, що з нами відбувалося, а більшість цього не помітили. Але Лозниця помітив і зробив це просто фантастично. Він примудрився показати реальність практично без метафори. Хоча ця стрічка, як і роман Непрості, дуже локальна.

5. Вілла Ротонда у Віченці

Це дивовижна робота Андреа Палладіо XVI століття. У архітекторів вона взагалі вважається відправною точкою. І навіть архітектура Санкт-Петербурга, по суті, виросла з Вілла Ротонда.

Павло Маков

Один з найвідоміших сучасних українських художників. Понад 20 років він є членом Королівського товариства живописців і графіків Великобританії, викладав у лондонському Королівському коледжі мистецтв. Роботи зберігаються в кращих галереях світу, включно з нью-йоркським Метрополітен-музеєм і лондонський Музеєм Вікторії і Альберта, а також у приватних колекціях.

Матеріал опублікований в НВ №5 від 12 лютого 2016 року

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів