Пулітцерівський лауреат з Галичини. П'ять найвідоміших книг Філіпа Рота

0 коментувати
 Філіп Рот народився в родині єврейських іммігрантів з Галичини
Фото: Philip Roth/Facebook

Філіп Рот народився в родині єврейських іммігрантів з Галичини

У США на 86-му році життя в результаті хронічної серцевої недостатності помер всесвітньо відомий американський письменник Філіп Рот.

Філіп Рот народився 19 березня 1933 року в місті Ньюарк штату Нью-Джерсі в родині єврейських іммігрантів з Галичини. Після закінчення університету три роки викладав літературу, рецензував кінофільми та телепрограми для газети. Дебютна збірка повістей і оповідань Прощай, Коламбус (1959) принесла йому Національну книжкову премію.

Перший роман Рота - Байдужість - вийшов в 1962 році. Однак більшу популярність приніс своєму авторові роман Випадок Портного (1969).

За свою творчу кар'єру Рот написав понад 25 романів, а також став лауреатом Пулітцерівської премії (1998), премії Франца Кафки (2001) і Американської літературної премії ПЕН/Фолкнер (2007). У 2007-му Рот претендував на отримання Нобелівської премії з літератури, проте не отримав її.

НВ STYLE пропонує згадати п'ять найвідоміших книг Філіпа Рота:

 

 

Американська пастораль (1997)

Книга, яка принесла Філіпу Роту Пулітцерівську премію, входить в легендарну американську трилогію. Події відбуваються в США після Другої світової війни. Швед Левов - хлопець з родини єврейських емігрантів, чиє життя ідеально розплановане: вступ до коледжу, бейсбольна команда, продовження справи батька на фабриці, успішне примноження сімейного капіталу, шлюб з Міс Нью-Джерсі, власний будинок, дитина - справжня американська мрія, втілена в життя. Але несподівано збудований світ валиться, і рай перетворюється на пекло. Книгу Рота в 2016 році екранізував Юен Макгрегор.

 

 

 

 

 

Людське тавро (2000)

За книгою, яку критики називають чи не найкращою книгою письменника, знятий відомий фільм Заплямована репутація з Ентоні Хопкінсом і Ніколь Кідман у головних ролях. Сюжет розповідає про сімдесятирічного професора Коулмена Сілка, виключеного з університету через несправедливе звинувачення в расизмі. У міру його розвитку, дивність персонажів прояснюється, білі плями в долі стираються, і в підсумку відкривається і найголовніша таємниця - таємниця професора Коулмена Сілка.

 

 

 

 

 

 

 

Випадок Портного (1969)

Еротичний роман оповідає про сексуальні пригоди молодої людини Александра Портного. Головний герой і оповідач Алекс веде свій монолог з кушетки психоаналітика, в якому розповідає про своє єврейське дитинство й невдалі спроби побудувати нормальні відносини з жінкою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Змова проти Америки (2004)

Історія невеликого містечка на Східному узбережжі часів Другої світової війни. Письменник припустив, що вибори 1940 виграв не Рузвельт, а його суперник, льотчик Чарльз Ліндберг. В результаті в Білому домі приходять до влади фашисти. Книга стала бестселером і була екранізована.

 

 

 

 

 

 

 

 

Приниження (2009)

Один з останніх романів Філіпа Рота. Історія про популярного театрального актора, який втратив свій дар і зустрів свою останню любов. Це розповідь про трагедію старіння обдарованої людини, про професійне вигоряння, про розпач, самотність і зраду, про лицемірство й втому. Остання любов актора, лесбіянка Піджин, перетворюється поруч з ним на жіночну красуню, але безжально кидає героя. У фіналі Рот відсилає нас до чеховської Чайки: герой грає останню роль Костянтина Гавриловича й усвідомлено упускає можливість врятувати свою жінку.

 

 

 

Слідкуйте за найцікавішими новинами з розділу НВ STYLE в Facebook  і  Instagram

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Також на НВ style

Також на НВ style

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: