Еко-капсули і плаваючі будинки. Неймовірні архітектурні проекти майбутнього

0 коментувати
Футурологи прогнозують життя під водою і під землею

Футурологи прогнозують життя під водою і під землею

Інноваційні технології в поєднанні з креативними ідеями дозволяють не тільки придумувати, але і реалізовувати неймовірні проекти, які обіцяють стати невід'ємною частиною архітектури майбутнього

Пропонуємо разом з НВ оцінити найоригінальніші проекти будинків майбутнього.

Серед них – футуристичний будинок Ecocapsule, створений командою словацьких експертів. Головна особливість будинку – його форма, яка дозволяє надовго зберегти тепло і збирати дощову воду в спеціальний резервуар, де вона проходить фільтрацію. Крім того, еко-капсула, вартість якої становить 87 тисяч доларів, працює на енергії сонця і вітру.


© Ecocapsule

© Ecocapsule© Ecocapsule

© Ecocapsule


Не менш оригінальним можна назвати мобільний будинок майбутнього ALPOD від трьох компаній: James Law Cybertecture, AluHouse і Arup. Будинок створений з алюмінію, що забезпечує йому міцність і невелику вагу. Мобільний будинок надійде в продаж в кінці 2016 року.


© Ecocapsule

© Ecocapsule


Фахівці французької архітектурної студії MultiPod Studio представили проект енергозберігаючого пасивного будинку Pop-Up House. Він являє собою споруду з дуже низьким споживанням енергії на квадратний метр, що менше 15 кВ/м2. Pop-Up зібраний з ізолюючих блоків, обшитих легкими дерев'яними панелями.


© Pop-Up House

© Pop-Up House© Pop-Up House

© Pop-Up House


Також набирають популярність мікроквартири, які обіцяють стати невід'ємною частиною архітектури майбутнього. Так, в Нью-Йорку був побудований житловий комплекс Carmel Place – перший, що складається виключно з мікроквартир і побудований спільно з міською владою. У дев'ятиповерховому будинку розмістилися 55 мініквартири площею від 24 квадратних метрів.


© Julie Jacobson

© Julie Jacobson


Архітектурні прогнози також зробив відомий британський футуролог Ян Пірсон, який розповів, які будівельні рішення можна буде побачити через 30 років. Так, на думку фахівця, через 30 років можуть бути зведені супер-високі споруди, які будуть функціонувати як міні-міста.


© Flickr/Taylor Herring

© Flickr/Taylor Herring© Andy Scales

© Andy Scales


Для тих, хто боїться висоти, в свою чергу, будуть доступні підземні житлові будівлі. Зокрема, існує проект величезного підземного комплексу на мінус 65 поверхів, який може бути побудований в Мехіко.


© BUNKER ARQUITECTURA

© BUNKER ARQUITECTURA


Не менш неймовірним можна назвати проект бельгійського архітектора Венсана Кальбе, який вважає, що в 2050-му році людство почне облаштовувати морський простір для життя. Він зайнявся проектуванням плаваючих житлових будинків. Спроектовані ним будівлі також вміщують офіси, зони для ведення органічного сільського господарства та виробництва їжі. Проект носить назву Aequorea в честь медузи Аквореї, оскільки дизайн будівлі нагадує цю мешканку морів.


© Rob Ludacer

© Rob Ludacer© Rob Ludacer

© Rob Ludacer


Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів