День святого Патріка. 7 несподіваних фактів про свято

0 коментувати
День святого Патріка. 7 несподіваних фактів про свято
© Pixabay

Сьогодні, 17 березня, відзначається День святого Патріка – покровителя Ірландії

Культурне і релігійне свято, яке відзначається в день смерті небесного покровителя Ірландії, святого Патріка, було проголошено християнським святом на початку XVII століття і відзначається католицькою церквою та окремими протестанскими церквами.

Цей день символізує прийняття християнства в Ірландії, а також є святом культурної спадщини Ірландії в цілому. Урочистості в день святого Патріка традиційно включають паради і фестивалі, виконання танців кейлі і носіння зеленого одягу або зображення конюшини, яке символізує Святу Трійцю. В цей день, незважаючи на посаду, пом'якшуються обмеження в їжі і вживанні алкоголю.

В наші дні святкування Дня святого Патріка відбувається не тільки в Ірландії, а й в Нью-Йорку, Мельбурні, Буенос-Айресі. Він також широко відзначається ірландською діаспорою по всьому світу, особливо у Великобританії, Канаді, США, Аргентині, Австралії та Новій Зеландії.

На честь Дня святого Патріка НВ представляє увазі читачів 7 несподіваних фактів про свято.

1. Святий Патрік – не ірландець

Покровитель Ірландії в 16-річному віці був проданий в рабство в Ірландію, де і перебував в покорі у господаря, поки не втік.

2. Він не носив ім'я Патрік і не був католиком

Справжнє ім'я Патріка - Меівайн Суккат. Він не був католиком, але сформував свої релігійні переконання, будучи в рабстві.


© Pixabay

Синій, а не зелений - колір святого Патріка © Pixabay


3. Синій, а не зелений – колір святого Патріка

Спочатку кольором, що асоціюється зі святим Патріком, був синій. На небагатьох збережених зображеннях Патрік постає в синіх шатах. Зелений колір починає набувати все більшу популярність з 18-го століття як символ трилисника, весни і Смарагдового острова.

4. День святого Патріка – «сухе» свято

Зараз під час святкування Дня святого Патріка прийнято пити алкогольні напої, однак раніше це було «сухе» суворе релігійне свято, в ході якого в Ірландії були закриті питні заклади.

5. Патрік не вигнав змій

Згідно з легендою, святий Патрік вигнав усіх змій з Ірландії. Однак немає жодних доказів цього. Деякі історики зазначають, що змії зникли незалежно від Патріка.

6. Святий Патрік помер 17 березня

Патрік помер 17 березня, однак точний рік його смерті досі невідомий – за однією версією 493 рік, за іншою версією 461 рік.


© Pixabay

Раніше День святого Патріка був суворим релігійним святом © Pixabay


7. Сучасне свято з алкоголем

В День святого Патріка у всьому світі випивається близько 13 мільйонів пінт пива Guinness. Девіз свята вміщується в одне слово - Craic, що означає «радість і насолоду». Сучасне святкування передбачає розпивання пива, віскі і еля.

Слідкуйте за найцікавішими новинами розділу НВ STYLE у Facebook та Вконтакті

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів