Жданов відреагував на звинувачення веслярок у впливі на їх невдачу в Ріо

0 коментувати
Ігор Жданов заперечує, що впливав на склад української четвірки веслярок
Фото: Ігор Жданов via Facebook

Ігор Жданов заперечує, що впливав на склад української четвірки веслярок

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов спростував своє втручання у формування команди веслярок, куди нібито під тиском включили Марію Повх, в результаті чого на Олімпіаді в Ріо екіпаж залишився без медалі, посівши четверте місце

У коментарі 112 Україна чиновник запевнив, що в даному випадку діяв спортивний принцип, коли на Олімпіаду відправляються кращі спортсмени. За його словами, правила та критерії відбору на Ігри затвердила експертна рада при Міністерстві молоді та спорту.

Після погодження з профільними федераціями, а також розробки експертної ради, додав Жданов, був затверджений Національний олімпійський комітет на чолі з Сергієм Бубкою.

"Ці правила нікому не можна порушувати: ні міністру, ні олімпійському комітету, тому ліцензію виграла та четвірка, яка поїхала на Олімпіаду, в тому числі Марія Повх", - зазначив міністр спорту.

Жданов заперечує, що взагалі спілкувався з веслярками, оскільки є критерії відбору, і щоб їх порушити, треба їх скасувати. При цьому, запевнив чиновник, призначати когось чи ні одноосібним рішенням не в його правилах.

Також міністр спростував те, що спортсменкам погрожували недопуском на Олімпіаду через допінг.

"Щодо якогось допінгу - сьогодні в Україні немає акредитованої лабораторії - це про якийсь шантаж з допінгом - тому всі проби українських спортсменів відправляються або у Кельн, або до Польщі. Я не маю впливу на результати допінгу ні в Кельні, ні в Польщі", - сказав Жданов.

Раніше українські веслярки Інна Грищун, Анастасія Тодорова та Світлана Ахадова пояснили четверте місце на Іграх в Ріо діями чиновників з Міністерства спорту, які нібито заважали їм завоювати медалі.

За словами спортсменок, чиновники з міністерства вплинули на склад четвірки, куди включили Марію Повх, не взяли на збір тренера Олексія Семикіна, а також шантажували команду недопуском на Олімпіаду за допомогою звинувачень у використанням допінгу, якщо її члени не підпишуть контракт, за яким на три роки не можна нікуди виїжджати, щоб не отримати громадянство іншої країни.


Інфографіка НВ
Інфографіка НВКоментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Олімпіада-2106 ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: