WADA дало пояснення виходу своєї доповіді про допінговий скандал напередодні Олімпіади в Ріо

0 коментувати
В WADA відзначили, що усвідомлювали

В WADA відзначили, що усвідомлювали "дестабілізуючий ефект" доповіді для багатьох організацій після його публікації

У Всесвітньому антидопінговому агентстві WADA пояснили оприлюднення своєї підсумкової доповіді з розслідування допінгового скандалу зі звинуваченнями на адресу російських легкоатлетів якраз перед стартом Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро невідкладними заходами відразу після отримання вагомих доказів правдивості звинувачень. Про це йдеться в статті російської служби ВВС

Комісія з розслідування вживання допінгу російськими спортсменами була створена в 2014 році після виходу в ефір програми німецького телеканалу ARD, в якій розслідувався цей інцидент. Головою комісії був призначений Річард Паунд. Вона приступила до роботи в січні 2015 року.

"Хоча доповідь незалежної комісії вказував на те, що допінг у Росії застосовувався не тільки в легкій атлетиці, і що співробітники російських служб безпеки були присутні в лабораторіях в Сочі і Москві, комісія не виявила конкретних доказ того, що російська держава підтасовувала результати допінг-тестів", - сказано в доповіді WADA.

Організація отримала докази участі російської влади в процесі і призначила спецкомісію Макларена лише після того, як CBS New York Times оприлюднили звинувачення колишнього голови лабораторій в Москві і Сочі Григорія Родченкова. Родченков спочатку не повідомив комісії Паунда тих деталей, що пізніше повідомив в інтерв'ю пресі. Пізніше комісія Макларена підтвердила правдивість деталей, повідомлених пресі.

Агентство оприлюднило свою доповідь перед Іграми, враховуючи серйозність отриманої інформації. Метою роботи комісії Макларена, як нагадує агентство, було з'ясування масштабів роботи російської влади в порушенні антидопінгового режиму, а не тільки діяльність окремих спортсменів.

Нагадаємо, скандал з відстороненням спортсменів з РФ розгорівся після публікації звіту Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). У ньому вказується, що заборонений для спортсменів препарат мельдоній знайшли у 49 з 52 проб, які були взяті у спортсменів з Росії за період з 15 лютого по 29 травня 2016 року.

18 липня інформація про підміну сечі російських спортсменів чиновниками і функціонерами під час Олімпіади в Сочі 2014 року була офіційно підтверджена агентством WADA.

21 липня Спортивний арбітражний суд остаточно заборонив російським спортсменам-легкоатлетам брати участь в літніх Олімпійських іграх в Ріо.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Олімпіада-2106 ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: