Хто у виграші від Євро-2016?

1 коментувати
Хто у виграші від Євро-2016?

Євро-2016, який приймала Франція, вже позаду. Настав час підбивати підсумки та рахувати гроші. Чемпіонат, що завершився, лише підтвердив існуючі тенденції: основні витрати несе країна-організатор, а от найбільший фінансовий виграш отримує Європейський футбольний союз (УЄФА)

Загалом сума всіх витрат на підготовку та проведення Євро-2016 у Франції склала менше трьох мільярдів євро, одночасно доходи оцінюють вдвічі нижче. Для порівняння, чотири роки тому проведення Євро коштувало Україні та Польщі 10 мільярдів доларів.

І це не дивно. Адже про те, що Франція витратить у рази менше грошей за попередніх господарів чемпіонату, було відомо з самого початку. Франція і без того дуже розвинена індустріальна і туристична країна, інфраструктура якої знаходиться у належному стані, тому на її оновлення було витрачено лише 500 мільйонів євро. Це були в основному витрати на реконструкцію доріг та реставрацію архітектури міст.

Основною статтею витрат Франції стали тільки стадіони. Сумарно витрати на будівельні роботи склали 1,7 млрд євро. При цьому Франція побудувала чотири нові стадіони (Бордо, Ліон, Лілль, Ніцца), в інших містах провела реконструкцію футбольних арен (це ще шість стадіонів).

Цікаво, що 40 мільйонів євро Франція вклала у розвиток дитячих футбольних клубів. На ці кошти були оновлені та побудовані тренувальні зали та футбольні поля. У підготовку футболу для підростаючого покоління свій безпосередній внесок зробили і деякі партнери УЄФА. Так, під час Евро-2016 в передмісті Парижа функціонував міжнародний табір Copa Coca-Cola для обдарованих юних футболістів.

Основними здобутками для Франції стали державні замовлення для бізнес-сектору і нові робочі місця, що зявилися під час організації та проведення змагань та кошти, залишені напливом туристів При чому туристів у Францію приїхало значно більше, ніж того очікували. Вважається, що економічне пожвавлення у країні-організаторі європейської футбольної першості від організації та проведення турніру триватиме трохи більше, ніж пару років.


Фото: Copa Coca-Cola via Facebook

Фото: Copa Coca-Cola via Facebook


Однак очевидним залишається факт, що на Евро-2016 заробила більше коштів не країна-господар, а Європейський футбольний союз. «Прибуток від турніру склав 1,93 мільярда євро, при цьому проведення обійшлося в 1,1 мільярда. Таким чином, УЄФА заробив 830 мільйонів євро на цьому чемпіонаті Європи», - повідомив глава департаменту з комунікацій союзу Педру Пінту. Чистий прибуток УЄФА від проведення чемпіонату Європи у Франції суттево зріс у порівнянні з попереднім Євро.

Європейський футбольний союз має виключні права на розміщення у медіа, доходи від продажу квитків на матчі турніру, на спонсорські надходження і на брендовані товари. Це і є джерела доходів УЄФА, і союз пильно стежить, щоб не був проданий жоден товар з фірмовою символікою - без оплати ліцензії. За попередніми оцінками, найбільша частка доходу УЄФА припадає на продаж прав телевізійних трансляцій - 1 млрд євро. Також вагомою статтею доходів УЕФА стали доходи від продажу квитків. Усього було випущено понад 1 млн квитків різної вартості. За попередніми підрахунками реалізація квитків принесла організаторам до 500 млн євро.

Ще 470 млн - дохід від продажу спонсорських прав, ліцензій та мерчендайзингу. Тож спонсори - як глобальні (сьогодні це 10 компаній), так і спонсори країни-організатора (на Євро-2016 у Франції їх 6) неабияк посприяли підготовці та проведенню чемпіонату Європи. Порівняно з попередньою європейською першістю їх внесок зріс аж на 180 млн евро! Одним з перших комерційних партнерів європейських футбольних структур була компанія Соса-Сola, яка вже близько трьох десятиліть залишається надійним глобальним партнером УЄФА та чемпіонатів Європи з футболу.

Європейські футбольні функціонери вже розписали детально усі статті розподілу доходів від Євро-2016. Весь чистий прибуток, і навіть трохи більше, буде безпосередньо інвестовано у футбол. Більшу частину з цих коштів спрямують через програму «Хет-трик» (будівництво міні-футбольних майданчиків, як це було зроблено, зокрема, у нас у м. Вишневому торік). Також гроші з прибутку підуть на європейські молодіжні та жіночі змагання, конвенції суддів і тренерів, а також на управлінські витрати.

Решта доходів будуть переважно витрачені на компенсацію затрат УЄФА безпосередньо на проведення Євро-2016, на виплати клубам за внесок у проведення європейської першості, а також на рекордно великий призовий фонд турніру для збірних, який Європейський футбольний союз, знову ж таки, формує за рахунок спонсорських надходжень. Скажімо, чемпіон Євро-2016, збірна Португалії, від УЄФА отримає понад 25 млн. євро.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Їдемо на Євро ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: