Недільне чтиво. Джон Сноу - нащадок короля та інші фанатські теорії про культовi блокбастери

15 травня 2016, 07:35
3-й епізод 6-го сезону Гри престолів приніс фанатам дивовижний подарунок - сцену, яка підтвердила справедливість давньої теорії шанувальників серіалу про те, що Джон Сноу - насправді нащадок Таргарієнів. І це не єдиний випадок, коли фанатські теорії змінюють сприйняття популярних фільмів та серiалiв

НВ обрало три цікавих фанатських теорії щодо шедеврiв у жанрах фантастики та фентезі.

1

Джон Сноу - з роду Таргарієнів

Увага - спойлери! Тим, хто не дивився 3-й епізод 6-го сезону Гри престолів, краще не читати до п. 2

Відео дня

Теорія про те, що Джон Сноу - зовсім не бастард Еддарда Старка, а нащадок королівського роду Таргарієнів, давно гуляє фанатськими сайтами.

Це одна з найпопулярніших теорій серед шанувальників серіалу. Вона чудово пояснює, чому Джон Сноу такий правильний, практично ідеальний персонаж і чому йому в серіалі приділяють стільки часу.

Бран Старк видит своего отца в прошлом, и эта линия вот вот раскроет зрителям одну из главных загадок сериала, уверены фанаты
Бран Старк видит своего отца в прошлом, и эта линия вот вот раскроет зрителям одну из главных загадок сериала, уверены фанаты Фото:

Фанати давно вирахували, що Джон Сноу, найімовірніше, є сином сестри Еддарда Старка Ліанни та Рейгара Таргарієна, брата Дейєнеріс, Матері драконів. А Еддард Старк після смерті сестри вирішив виховати її дитину як свого сина, щоб приховати від усіх його спорідненість із вигнаними Таргарієнами, за якими почалося справжнє полювання.

Однак аж до 3-го епізоду 6-го сезону Гри престолів жодних вагомих підтверджень цієї теорії не було.

І ось нарешті Бран Старк, який подорожує у часі за допомогою Ворона, бачить сцену битви між своїм батьком, Еддардом (Недом) Старком, і членами особистої охорони Божевільного короля Ейріса Таргарієна. Старк-старший намагається проникнути до якоїсь вежі, що її королівські лицарі відчайдушно захищають, незважаючи на те, що король до того часу вже убитий юним Джеймі Ланністером.

У кінці сутички Еддард Старк стоїть біля входу до башти. Глядачам не показують, що він там побачив, оскільки Ворон повертає Брана в його реальність.

Але фанати впевнені, що королівські лицарі охороняли Ліанну Старк, викрадену старшим сином короля Рейгаром. У результаті їхнього зв'язку Ліанна народила сина. Та найімовірніше померла під час пологів. У вежі Старк знайде її з немовлям, якого і виховає як свого бастарда Джона Сноу.

Появления Эддарда Старка в сериале больше никто не ждал, но он же появляется. И вовсе не в исполнении Шона Бина
Появления Эддарда Старка в сериале больше никто не ждал, но он же появляется. И вовсе не в исполнении Шона Бина Фото:

Таким чином, у жилах Джона Сноу тече кров стародавнього королівського роду. І в розвитку заплутаного сюжету Гри престолів йому належить зіграти дійсно ключову роль.

Цікаво, що в цьому ж епізоді серіалу є сцена, яка підкладає дров у багаття ще однієї фанатської теорії. Це сцена, в якій Тіріон Ланністер приручає драконів, які залишилися без нагляду після зникнення Дейєнеріс.

Згідно зі старою теорією Тіріон був зовсім не сином Тайвіна Ланністера, а плодом позашлюбного зв'язку дружини Тайвіна Джоани з Божевільним королем Ейрісом. На це вказують різні натяки Тайвіна в ході серіалу, зокрема прямі слова про те, що Тіріон - не його син. Саме після цих слів Тіріон вбиває Тайвіна у фіналі 4-го сезону.

До того ж, вказують фанати, Тіріон завжди захоплювався давно зниклими драконами. І ось нарешті, зіткнувшись із ними, він демонструє навички не гірші, ніж у Матері драконів Дейєнеріс. Навряд чи це випадковість, переконані прихильники теорії.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

2

Джа-Джа Бінкс - головний ситх

7-й епізод Зоряних воєн, що вийшов у прокат наприкінці 2015 року, відродив фанатську теорію, яка виникла понад 10 років тому після виходу другої трилогії Джорджа Лукаса. Ця теорія свідчить, що головним ситхом був зовсім не канцлер Палпатін, він же Дарт Сідіус, а... Джа-Джа Бінкс.

Протягом багатьох років на цю теорію ніхто серйозно не зважав. Безглуздий вухатий гунган (до речі, перший в історії кіно повністю намальований персонаж) сприймався як комічний персонаж.

Фанаты уже наплодили картинок с Джа-Джа в облике ситха
Фанаты уже наплодили картинок с Джа-Джа в облике ситха Фото:

Але чимало фанатів помітили низку нестиковок. В Прихованій загрозі Джа-джа з'являється перед джедаями в момент, коли все навкруги біжать у зворотний бік. Він веде джедаїв в таємне місто, де його всі явно бояться.

Він вдало прикидається дурником, але в критичних ситуаціях ефективно б'ється в стилі "п'яний майстер".

Саме Джа-Джа чомусь опиняється у відсіку з двигунами космічного корабля принцеси Амідали, коли відбувається поломка гіпердрайву, через яку, власне, і відбувається зупинка на планеті Татуїн. Саме там джедаї зустрінуть обдарованого хлопчика Енакіна. Майбутнього Дарта Вейдера...

Пізніше в галактичному сенаті саме Джа-Джа виступить за скидання канцлера Велорума і призначення на його місце сенатора Палпатіна. До речі, як і Палпатін, Джа-Джа родом з планети Набу...

Джа-Джа все время появляется в кадре рядом с Палпатином, будущим Императором
Джа-Джа все время появляется в кадре рядом с Палпатином, будущим Императором Фото:

Фанати також звернули увагу на те, що і в Прихованій загрозі, й в Атаці клонів Джа-Джа постійно з'являється в кадрі поруч з Палпатіном.

У Помсті ситхів Джа-Джа важливої ролі вже не відіграє. Фанати впевнені, що Джордж Лукас змушений був відмовитися від ідеї висунення гунгана на передній план через критику глядачів, яким вухатий гунган не припав до душі.

В одному зі своїх інтерв'ю Лукас прохопився, що Джа-Джа спочатку мав стати важливим персонажем. Фанати теж відзначили це.

Оливи у вогонь долив актор Ахмед Бест, який озвучував Джа-Джа. В одному з інтерв'ю він побічно підтвердив, що спочатку його персонаж мав відігравати важливішу роль у трилогії.

Поклонники теории о "темном владыке" Джа-Джа разглядели его в Снуке - новом злодее 7-го эпизода Звездных войн
Поклонники теории о "темном владыке" Джа-Джа разглядели его в Снуке - новом злодее 7-го эпизода Звездных войн Фото:

Зокрема, він згадав про сцену, яка була знята і озвучена для Атаки клонів. У ній Палпатін і Джа-Джа обговорюють перетворення республіки на Імперію. Сцена так і не увійшла до фінальної версії фільму.

І ось вибухнув 7-й епізод. У якому таємничий головний темний владика Сноук... дивно схожий на неабияк постарілого Джа-Джа Бінкса. Ну, принаймні, багатьом фанатам так здалося.

Залишилося дочекатися 8-го епізоду, щоб побачити, чи стане режисерові Дж.Дж. Абрамсу сміливості, якої свого часу забракло Лукасу, щоб показати справжнє обличчя головного ситха Зоряних воєн.

3

Нео - зовсім не Обраний

Піфія точно і недвозначно сказала Нео під час першої їхньої зустрічі, що він - не Обраний. Для необізнаного глядача це лише частина тренування Нео. Частина його навчання, в якому Піфія брала участь не меншу, ніж Морфеус.

Далі Нео з'ясовує, що начебто він все ж Обраний. Усередині Матриці він вміє ухилятися від куль, літати і битися, як суміш Брюса Лі з Термінатором.

Heo был своего рода Суперменом в Матрице, но значит ли это, что он был Избранным?
Heo был своего рода Суперменом в Матрице, но значит ли это, что он был Избранным? Фото:

У фіналі Нео вкотре перемагає свого заклятого ворога агента Сміта і гине, пустивши всередину Матриці код загиблої Піфії. Матриця перезавантажується, звільняючи людей.

Насправді все було не так. У всякому разі, за фанатською теорією, яка говорить, що Нео не був Обраним. Насправді ним був... агент Сміт.

Піфія каже Нео, що він - не Обраний. При цьому неодноразово підкреслюється, що Піфія ніколи не помиляється.

Морфеус, описуючи Обраного, каже, що той буде народжений у Матриці. А Нео, як відомо, був народжений в одному з інкубаторів, у яких машини вирощували людей, щоб отримувати з їхніх тіл енергiю, поки людські мізки підключені до Матриці. А ось агент Сміт саме був народжений безпосередньо в Матриці.

Далі пророцтво говорить, що Обраний зможе змінювати Матрицю зсередини.

Нео цього робити не вміє. Агент Сміт тільки це й робить протягом другої та третьої частини Матриці.

Согласно пророчеству, Избранный был рожден в Матрице и умел изменять ее. Под это описание подходит не Нео, а агент Смит
Согласно пророчеству, Избранный был рожден в Матрице и умел изменять ее. Под это описание подходит не Нео, а агент Смит Фото:

У другій частині Архітектор каже Нео, що Обраний має "повернутися до Джерела і ввести в Матрицю код, перезавантаживши її".

Саме це і відбувається у фіналі третьої частини, коли Нео програє бій з агентом Смітом. Сміт зливається з Нео, який в реальному світі підключений до Джерела в місті машин. Таким чином, це Сміт, а не Нео, перезавантажує Матрицю.

І знову-таки Піфія. Вона ніколи не говорила Нео, що він - Обраний. Але її діалог з агентом Смітом у третьому фільмі вельми показовий. Адже Сміт називає віщунку "мамою".

Мабуть, саме тому, що вона створила його. Отже, він - Обраний, впевнені прихильники теорії.

У фіналі третьої частини Піфія і Архітектор зустрічаються в перезавантаженiй Матриці на тлі чудового світанку. "Ти зіграла в дуже небезпечну гру", - каже Архітектор. Можливо, це натяк на те, що Піфія обдурила всіх у тому, що Нео - Обраний, приховавши справжню місію агента Сміта.

Показати ще новини
Радіо NV
X