Недільне чтиво. 5 героїв коміксів, заснованих на реальних людях

4 вересня 2016, 07:02
Дивлячись на потішного Джокера, харизматичну Залізну людину і багатьох інших класичних персонажів із коміксів, складно уявити собі, що у них могли бути реальні прототипи. І тим не менш, вони були - потішні і часом не менш незвичайні, ніж їх паперові втілення

НВ обрало 5 найпопулярніших героїв коміксів, прототипами яких були реальні люди.

Залізна людина/Говард Хьюз

Мабуть, один з найбільш живучих міфів про Ілона Маска, творця Tesla і SpaceX, оповідає про те, що саме він був прототипом для Залізної людини.

Відео дня

Міф став популярним відразу після виходу в 2008 році першого фільму про ексцентричного мільйонера і за сумісництвом супергероя Тоні Старка. Інтернет заповнили колажі, в яких фотографії Маска склеювали з кадрами, на яких зображався Роберт Дауні-молодший.

Однак, справжні фанати коміксів розуміли, що все це нісенітниця. У 1963-му році, коли вийшов перший комікс про Залізну людину, Маск ще навіть не народився.

Але творець коміксу, легендарний Стен Лі, і справді надихався реальною людиною для створення свого персонажа.

Прототипом Залізної людини став Говард Хьюз - один з найзаможніших підприємців США, авіаконструктор, талановитий льотчик, який особисто встановив кілька авіаційних рекордів. І, нарешті, плейбой, який підкорив серце не однієї голлівудської актриси.

Стен Лі стверджував, що Говард Хьюз був "одним з найяскравіших представників своєї епохи". Тому автор Marvel вирішив знайти цій видатній особистості місце в своїх коміксах.

До речі, саме Х'юзу присвятив цілий фільм і видатний режисер Мартін Скорсезе. В його Авіаторі головну роль зіграв Леонардо Дікапріо.

Дік Трейсі/Еліот Несс

dick_tracy

dick_tracy Фото:

20-30-ті роки в США пройшли під знаком Великої депресії, сухого закону і небаченого розквіту злочинності. Імена кримінальних ватажків, таких як Аль Капоне, і жорстоких одинаків на кшталт Малюка Нельсона не сходили з вуст американців. Але епоха знаменитих грабіжників банків і гангстерів породила і прославлених мисливців на них.

Найпомітнішим з них був Еліот Несс. Він прославився тим, що зумів посадити у в'язницю сумно відомого Аль Капоне, а також як лідер спеціальної групи "Недоторканних", яку журналісти так охрестили за безстрашність та непідкупність. Само собою, що така особа не могла залишитися непоміченою у найширших колах, в тому числі і серед авторів коміксів.

У жовтні 1931-го року, через кілька місяців після арешту Капоне, на світ з'явився Дік Трейсі – видатний детектив, що протистоїть організованій злочинності в своєму місті. Персонаж пережив свого прототипа, проіснувавши не одне десятиліття і ставши героєм численних теле- і кінопостановок.

Остання картина про Діка Трейсі вийшла на екрани в 1990-му. Роль детектива виконав актор Уоррен Бітті, а головного лиходія зіграв один з найзнаменитіших кіношних гангстерів Аль Пачіно.

Джей Джона Джеймсон/Стен Лі

Залізна людина, Тор, Людина-павук, Халк, Люди-Ікс – всі ці персонажі, які буквально заполонили кінотеатри з початку 2000-х, зобов'язані своєю появою Стену. Заслужений автор Marvel, який з'являється в кожному фільмі комікс-гіганта, в епізодичній ролі увічнений і на сторінках власних творів.

І тут роль у нього більш помітна. Лі послужив прототипом Джей Джони Джеймсона – дуже нерозумного редактора і видавця газети The Daily Bugle, в якій працює фотографом Пітер Паркер/Людина-павук.

Джеймсон частенько вставляє палиці в колеса герою, через що він деколи опиняється у вкрай складних ситуаціях, але в цілому є скоріше позитивним персонажем, якому гостро необхідно навчитися контролювати свій гнів.

Сам Стен Лі зізнавався, що бачить в Джеймсоні більш дратівливу і грубу версію самого себе.

Джокер/Конрад Фейдт

Один з найбільших лиходіїв у всесвіті DC і один з найбільш харизматичних лиходіїв в історії мистецтва також мав реального прототипа.

Джокер, головний ворог Бетмена, має досить складну історію. У створенні цього персонажа в деякому роді взяв участь навіть класик французької літератури Віктор Гюго. Опосередкованим чином, звичайно. В екранізації його роману Людина, яка сміється, що вийшла на екрани в 1928 році, головну роль виконав актор Конрад Фейдт.

Джеррі Робінсон, Боб Кейн, Білл Фінгер, які створили Джокера, роками сперечалися про походження персонажа, але в їх історії в будь-якому випадку фігурував знімок Фейдта в образі Гуінплена.

Дивлячись на кадри з чорно-білого фільму, легко помітити схожість з ворогом Бетмена номер 1. Проте, зовнішністю вона і обмежується. До жорстокого характеру Джокера ні Фейдт, ні Гуінплен відношення не мають.

Професор Ікс/Юл Бріннер

Лідера і наставника Людей Ікс професора Чарльза Ксав'єра в кіно втілювали спочатку Патрік Стюарт, а потім Джеймс МакЕвой.

Однак у 60-х роках минулого століття в пошані були інші кінозірки. І деякі навіть надихнули авторів на створення нових персонажів. Актором, якого Стен Лі представляв у ролі Професора Ікс, був Юл Бріннер.

Великий актор зіграв безліч ролей у театрі та кіно. Зокрема, він найбільше відомий завдяки культовому вестерну Чудова сімка.

"Мені завжди подобався Юл Бріннер, тому я уявляв собі, що Професор Ікс схожий на нього", - згадував Лі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X