Космічний телескоп-змінник Кеплера приступив до роботи

28 липня 2018, 17:55
534
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Скріншот з відео

Новий телескоп є частковою заміною телескопа Кеплер

Телескоп для пошуку екзопланет TESS, який позиціонується як часткова заміна телескопа Кеплер, приступив до роботи. Про це повідомляється на сайті NASA.

Телескоп Transiting Exoplanet Survey Satellite (Транзитний супутник для дослідження екзопланет – прим. ред.), Розроблений спільно MIT і NASA, був запущений в космос ще 19 квітня 2018 року.

Його завдання, як і у Кеплера, полягає в пошуку планет транзитним методом, тобто відстеженням зміни блиску зірки під час проходження планети по її диску.

Зазначається, що переважна відмінність нової місії полягає в тому, що вчені будуть досліджувати об'єкти на віддаленості не більше 300 світлових років, в той час, як Кеплер вивчав зірки в межах трьох тисяч світлових років.

За інформацією відомства, TESS оснащений чотирма телескопами з матрицями розширенням 16,8 мегапікселів, що працюють в спектральному діапазоні від 600 до 1000 нанометрів. Кожен з цих телескопів має поле зору 24 на 24 градуси, і вони спрямовані таким чином, що разом утворюють єдине поле зору у вигляді витягнутої смуги.

Раз в 27 днів телескоп буде міняти зону спостереження і за два роки основної місії створить карту, яка покриває 85 відсотків всієї небесної сфери.

Телескоп Кеплер "присплять" до серпня

SpaceX відправила в космос телескоп TESS для пошуку екзопланет

ТОП-5 статей