Японська міжпланетна станція Хаябуса-2: Дослідні роботи вперше успішно сіли на поверхню астероїда та зробили фотознімки

23 вересня 2018, 15:59

Два японські мініроботи MINERVA-II1 три дні тому відокремилися від японського автоматизованого зонда Хаябуса-2 і незабаром успішно сіли на поверхню астероїда Рюгу. За інформацією японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), вони стали першими у світі мобільними роботами, які висадилися на поверхню астероїда.

Про це повідомляє BBC.

Кожен робот важить один кілограм. Роботи, користуючись перевагами низької гравітації, пересуваються по поверхні стрибками: зависають на висоті 15 метрів “у повітрі” протягом 15 хвилин і досліджують фізичні властивості астероїда.

Відео дня

"Я так зворушений, оскільки ми не змогли домогтися цього 13 років тому. Мене особливо вразили зображення з близької відстані на поверхні астероїда", - сказав очільник місії проекту Хаябуса-2 Макото Йошикаву.

Знімки з астероїда вийшли розмитими: один із них робот зробив під час обертання, інший - в момент стрибка.

Автоматизована міжпланетна станція Хаябуса-2 була запущена в космос 3 грудня 2014 року і призначена для доставки зразків грунту з астероїда Рюгу, який знаходиться в 280 млн км від Землі. Його орбіта перетинає орбіту Землі й Марса.

Цьогоріч у липні почалася активна фаза місії, яка триватиме півтора року. У серпні Хаябуса-2 передала на Землю перший великий план астероїда Рюгу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X