Нові дослідження показали, що неандертальці були не дурніші за людей

2 коментувати
Реконструкція вигляду неандертальця
Фото: flickr.com

Реконструкція вигляду неандертальця

Дослідники з університету Стенфорда в США вважають, що неандертальці за рівнем інтелекту були такими ж розумними, як і сучасні їм люди

Судячи з усього, причиною вимирання неандертальців стала погана демографічна динаміка: їх було менше, ніж кроманьйонців, пише Science Alert.

Неандертальці жили по всій Європі і в деяких частинах Азії протягом більш ніж 300 тисяч років, виробляючи інструменти, ювелірні вироби. Вони дбали про своїх хворих і старих і навіть, можливо, вміли лікувати зуби. Але неандертальці зникли досить швидко після того, як з Африки прийшли Homo Sapiens.

Еволюційний біолог зі Стенфордського університету Орен Колодний висунув гіпотезу про те, що вимирання неандертальців було в першу чергу наслідком демографічної динаміки і "несвоєчасності" появи перших людей. Воно сталося не тому, що неандертальці були дурніші за Homo Sapiens.

Був короткий період часу, коли обидва види людей існували на одній і тій же території, між ними, безумовно, відбувалося схрещування. Але в кінці зберігся тільки один вид. Це основний принцип екології: два види не може займати одну й ту ж нішу, в той же час.

Орен Колодний з колегами побудували просту комп'ютерну модель, яка імітувала взаємодію неандертальців і Homo Sapiens в Європі за часів палеоліту. Дослідники перевірили тисячі моделей, вводячи різні змінні. У переважній більшості випадків, навіть при широкому діапазоні параметрів, моделювання закінчувалося тим, що неандертальці вимирали протягом 12000 років. Вони просто не могли конкурувати з групами перших людей, які повільною цівкою безперервно текли на північ з Африки.

Цей результат свідчить про те, що основних принципів екології та даних про поступову міграцію людини на континент досить, щоб пояснити, чому неандертальці зникли. Це не доводить, що люди не мали унікальних переваг, або що зміна клімату не впливала на долю неандертальців.

"Але навіть якби не було вибору, і не було ніяких змін клімату, кінцевий результат для неандертальців був тим же. Це дуже важливо", - підкреслив Колодний.

Дослідники вважають, що якби неандертальці продовжували існувати, то і вони змогли б створити досить високорозвинену цивілізацію.

Раніше НВ повідомляло, що палеонтологи виявили в Марокко останки Homo sapiens, вік яких налічує як мінімум 300 тисяч років. Скам'янілості показують, що особи ранніх Homo Sapiens були майже такими, як наші власні, хоча їх мозок відрізнявся корінним чином.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Відкриття ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: