Злі заголовки. Соцмережі вганяють в стрес

1 коментувати
Деймон Берес: Смартфон - не найкраще місце для того, щоб втекти від стресу
Twitter Деймона Береса

Деймон Берес: Смартфон - не найкраще місце для того, щоб втекти від стресу

Соціальні медіа – місце концентрації занепокоєння, куди люди виливають свої тривоги

"Якщо у вас прискорене серцебиття, краще відкладіть телефон убік", - радить у своїй колонці редактор розділу Техніка на сайті The Huffington Post Деймон Берес.

Цей простий спосіб вбереже вас від зайвих переживань протягом майбутніх святкових вихідних, зазначає автор. Свята – дійсно тривожний період: авіаперельоти, переповнені рейси, контрольно-пропускні пункти, не кажучи вже про жахливі думки на кшталт "а що, якщо", які не виходять з голови, зважаючи на останні новини.

При цьому соціальні мережі, на думку експертів, лише підвищують тривожність у стресові періоди. Для самозаспокоєння краще використовувати що-небудь інше.

"Соціальні медіа повні різного роду занепокоєнь, - цитує колумніст директора некомерційного Дослідного центру з вивчення медіа-психології (Media Psychology Research Center) доктора Памелу Ратледж. – Хіба ви пішли б на вечірку, щоб провести час з компанією неспокійних людей? Соціальні медіа – це місце концентрації занепокоєння, куди люди виливають свої тривоги".

Соцмережі схильні підвищувати тривожність людини у стресові періоди

Ратледж наводить як приклад недавні теракти в Парижі, що викликали особливу тривогу у тих, хто слідкував за подіями в онлайн. Ні, ніхто не говорить про те, що потрібно уникати новин і подій, які відбуваються у світі, проте соціальні мережі в подібні моменти вибухають жахливими зображеннями, обуреними коментарями і т. д.

"Навіть у спокійні дні ви, напевно, помічали, що Twitter переповнений злісними і різкими заголовками, провокаційними заявами політиків і т. д.", - пише Берес.

Спостерігаючи за подібними повідомленнями, люди починають відчувати, що цей світ небезпечний. Тому смартфон - не найкраще місце для того, щоб втекти від стресу.

Переклад НВ

Повну версію колонки Деймона Береса читайте на The Huffington Post

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Ми рекомендуємо ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: